Архієписком Мстислав (Гук), який зажив сумної слави п’яними танцями у шинку та продажем монастирського майна, засуджує Святішого Патріарха Філарета, який листовно звернувся до Предстоятеля та єпископату Російської Православної Церкви із закликом припинити ворожнечу та стати на шлях визнання автокефалії Української Церкви.

“…в контексті великого миротворця через свої висловлювання Філарета проти Москви в теперешній час війни з РФ писати прохання про прощення перш за все треба спитати думку єпископату” (збережено орфографію оригіналу),  — пише скандальний архієпископ УАПЦ, який зазвичай не послуговується знаками пунктуації та плутається у відмінках та сурядності речень, що нерідко призводить до того, що написані ним фрази втрачають зміст. Однак, вже у другому реченні владиці Мстиславу вдалося суттєво прояснити свою думку. “…не розумію міркування людини, — уточнює архієпископ УАПЦ, — яка застережує своїми словами, що громадяни РФ є агресорами, а потім звертається з подібною заявою”. 

На прохання редакції сайту наш кореспондент звернувся до осіб, які добре знають архієпископа Мстислава, з проханням допомогти зрозуміти зміст цих двох фраз відомого ієрарха УАПЦ.

“Владика Мстислав, — пояснила редакції Наталія Шевчук, голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, — людина, що має вищу богословську освіту, яку вона здобула у стінах Тернопільської Духовної Семінарії, а згодом й у однойменній Духовній Академії, автор магістерської дисертації на тему “Релігія як суспільне явище і складова частина духовної культури. Сучасні релігії”. З огляду на це, я би воліла утриматися від твердження, що у наведених вами фразах відсутній зміст. Разом з тим, я маю чесно визнати, що у владики Мстислава, на жаль, час від часу трапляються періоди зловживання алкоголем. Тому, можливо, коментарі, про які йдеться, були залишені владикою у стані легкого алкогольного сп’яніння, коли людина прагне спілкування і ще здатна набирати слова на клавіатурі, але вже не здатна чітко висловити свою думку. 

У кожного з нас є свої недоліки, — зауважила Наталія Шевчук, — тому я вважаю, що ми з вами не маємо засуджувати ієрарха УАПЦ, який нині спокутує свій гріх, перебуваючи на посаді, яка не личить високому сану Архієпископа — посаді настоятеля Богоявленського храму УАПЦ у м. Кам’янець-Подільському. З іншого боку, – підсумовує Наталія Шевчук, – критика глави Київського Патріархату з вуст владики Мстислава виглядає сьогодні дещо комічною”.

Прес-служба Патріархії УАПЦ