Київський краєзнавець, громадський діяч, засновник  першого міського проекту з ревіталізації історичної водойми – літописної ріки Почайна, керівник громадського об’єднання «Громадський рух «Почайна» Аннабелла Моріна, 28 серпня, на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала лист Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Макарія Митрополита Київського і всієї України до Вадима Столара.

“Саме від Сергія ми дізнались про лист Предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія до забудовника Вадима Столара, в якому він обіцяє віддати цю землю (яку просили нібито під храм) під будівництво багатоквартирного будинку в обмін на три квартири для священиків УАПЦ та приміщення для церкви на першому поверсі!…” – пише Аннабела Моріна.

Сьогодні, після оприлюднення розслідування Сергія Гальченка, Аннабелла звернулась до киян від імені ГО “Громадський рух “Почайна”:“…Ми із повагою ставимося до всіх релігій, віруваннь, розуміємо людей із різних конфесій. Коли ми думали, що на зеленій зоні затоки біля мосту хочуть будувати саме церкву, то декілька разів зустрічались із священиками УАПЦ. Ми не раз пропонували їм просто зменьшити земельні апетити та спокійно будувати в межах парку невеликий храм (15-20 соток). Так був би і храм, і парк… Заради миру ми були згодні на компроміс. Але комусь потрібен був саме #ЦерковнийГектар!! Багатоповерхівка…

Ми вже писали, що зустрічались із Митрополитом Макарієм, він обіцяв за декілька днів розібратись із ситуацією та встановити винних у виникненні бізнес домовленності нібито від його імені. Чекаємо на гідне рішення…”

Прес-служба Патріархії УАПЦ