Нещодавно до Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви почали надходити листи з проханням створити парафію на Вінничині, у селі Мала Ростівка, де місцеві жителі власними силами відбудовують козацький храм XVIII століття. Громада щиро сподівається, що найближчим часом Предстоятель УАПЦ почує прохання та знайде гідну кандидатуру священика для служіння у Малій Ростівці.

Дерев’яну Покровську церкву вирішили відтворити максимально автентично. Навіть залишили вцілілі балки, а зруйновані замінили міцним дубом. Реставрація храму ще триває, однак церква вже під куполом і прихожани ходять до храму. Нині тут готують стіни під розпис, який збираються відтворювати – ледве видніється на стінах храму.

Церква відновлюється завдяки меценатству місцевого фермера. У той же час місцеві жителі також активно долучаються до відновлювальних робіт.

“Вона побудована в 1775-1776 роках, в старому українському стилі, який наразі і відновлюють”, – сказав Дмитро Грицай. Храм – це дерев’яний тетраконх із прибудованою (вже в єпархіальному стилі) дзвіницею. Такі храми часто зводилися козаками, тому церкву й називають козацькою.