2 вересня 2017 року Божого Президент України Петро Порошенко зустрівся з главами і представниками Церков та Героями України. Він повідомив їм, що підписує закон про амністію бійців АТО, які були засуджені, але не скоїли важких злочинів.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет подякував Президенту за створення нової української армії. «Ми всі вдячні Вам, що Ви створили українську армію. Ми знаємо, якою була українська армія у 2013 році, і якою вона стала у 2017 році. Весь світ пишається нашою армією», – сказав Філарет.

В свою чергу, Предстоятель Української православної церкви, митрополит Київський і всієї України Онуфрій зазначив, що церква робить все, щоб зберегти цілісність України. Він також зазначив, що церква надає гуманітарну допомогу людям, які постраждали в результаті військових дій, займається питанням визволення полонених.

«Я вірю, що без Божої допомоги цього б не відбулося. Господь на нашому боці. Я хотів би дуже подякувати вам за молитви за наших воїнів, за нашу державу, за те, щоб нашу землю прийшов мир і наша земля була звільнена від загарбників», – звернувся Глава держави до представників духовенства.

Тим часом Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Блаженніший Макарій (Малетич) Митрополит Київський і всієї України продовжує дискредитувати Церкву втягуючи її в чергові скандали. Всього за кілька років невміле керівництво владики Макарія звело на нівець авторитет УАПЦ в державі. Майже рік Предстоятель УАПЦ не відвідує протокольні заходи, засідання Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, меморіальні вечори та зустрічі з Президентом України.