10 серпня 2017 р.Б. о 09:00, в стінах Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви відбудеться засідання Патріаршої Ради УАПЦ та о 10:00 розпочнеться засідання Архієрейського Собору УАПЦ під головуванням Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, керуючого Київською, Львівською, Рівненсько-Волинською, Хмельницькою, Тернопільською та Дніпропетровсько-Запорізькою єпархіями УАПЦ.

Запрошення на Архієрейський Собор отримали всі архієреї нашої Церкви. На сьогодні відомо, що єпископ Мукачівський і Карпатський Преосвященніший Віктор (Бедь), керуючий Карпатською єпархією УАПЦ не буде присутнім на Архієрейському Соборі у зв`язку з різким погіршенням стану здоров`я, про що ним було надіслано відповідний лист.

Головною причиною скликання Архієрейського Собору стала оприлюднена інформація в ЗМІ, а саме злочинна змова Предстоятеля УАПЦ Митрополита Макарія (Малетич), архієпископа Мстислава (Гук) та зацікавлених представників бізнес-структур по відчуженню  чоловічого Петро-Павлівського монастиря, до якого ще з 2002 року входив увесь комплекс Червоногородського замку. Кошти отримані з афери на розрахунковий рахунок балансоутримувача монастиря – Тернопільської єпархії УАПЦ не надходили і вважаються втраченими.

Досі Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій, який є в.о. керуючого Тернопільською єпархією і водночас є співучасником канонічного злочину, задля повернення об’єктів нерухомого майна незаконновідчуженого у Тернопільської єпархії УАПЦ у правоохоронні органи та до суду не звернувся.

В свою чергу Предстоятелем УАПЦ люб’язно було запрошено на Архієрейський Собор сьогоднішніх власників Палацу мур. руїни 17-19 ст. пам’ятки архітектури місцевого значення «Червоногородський замок», яким вже продали 1067,4 кв. м. загальною вартістю 473,542 грн, що є еквівалентом 18 200 дол. США.  Відкритим залишається питання привласнення костелу приватними особами, який по причині резонансного розголосу не встигли вивести, як не грошовий майновий капітал до третього ТзОВ.

На засіданні Архієрейського Собору в порядок денний включено також питання розгляду рішень Єпархіального Собору Чернівецько-Хотинської єпархії УАПЦ від 28 липня 2017 р.Б. та кадрові призначення для забезпечення життєдіяльності УАПЦ.

Прес-служба Патріархії УАПЦ