14 жовтня Україна відзначає День захисників Вітчизни. Вибір цієї дати був покликаний продемонструвати потяг до української військової традиції. Адже не випадково цей день припадає на велике християнське свято – Покрову Пресвятої Богородиці.

Традиція  вшанування Богородиці, як покровительки українського війська, перейшла від  руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Цього дня козаки, наче перелітні птахи, вирушали на зимівлю по своїх теплих хуторах, залишаючи на Січі тільки залогу з небагатьох воїнів. В покровські святкові дні запорожці обирали нового отамана. У кожному січовому таборі будували Покровську церкву, а для воєнних походів використовували її похідний варіант з іконою Пресвятої Покрови.

Для війська запорізького Богородиця була заступницею і покровителькою, вона  символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів – як свого часу для жителів Константинополя.

Завдяки образу Богородиці можна максимально передати народну любов, віру,відданість своїй Вітчизні. Адже захист своєї Батьківщини від зазіхань з боку тих, хто намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни – свята справа. Вона вимагає від українських воїнів сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Марія… Вона була земною жінкою, яку вподобав Господь за матір свого сина, щоб у людській подобі він ніс праведне Боже слово до людей. Саме тому люди, прохаючи в Бога помочі, завжди зверталися до своєї заступниці, вважали, що вона, переживши мученицьку смерть сина, не допустить на землі неправди й насильства.

Вітаємо всіх зі святом Захисника України. Ми бажаємо всім українцям мирного неба, безмежної любові і добра, хай у ваших затишних оселях завжди буде чутно дзвінкий дитячий сміх  та радість. Дякуємо Вам!