ЕКСКЛЮЗИВ

Бесіда з Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Макарієм

У розпорядження нашого сайту потрапив аудіо-запис бесіди молодої журналістки Ірини Назарок із Предстоятелем УАПЦ Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Макарієм. Бажаючи максимально коректно викласти думки та позицію Його Блаженства, редакція нашого сайту пропонує Вашій увазі уривки з дослівного запису даної бесіди. Незабаром на нашому сайті буде оприлюднено закінчення бесіди, а також її аудіо-файл. 

Кореспондент: На сайтах надрукована інформація, що 23 червня пройде Архієрейський Собор на якому Ви йдете в відставку. Це правда чи ні?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ (Малетич): Чого? Чого хвилюватися. Тоо… тепер в цей час (сміється) в сучасному світі. От Гузар відійшов сам це… ам… це добре… боо… зараз в сучасному світі… еммм… немає таких людей, щоби відходили від посад, а держиться за посади. (Сміється).

Кореспондент: Оприлюднили лист нібито підписаний Вами. Чи це правда?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Лист… нє… такого листа нема, щоби мною підписаний такого листа немає, а то все догадки… іі… так дальше. Але… але… я не заперечую, що лист такий був мною написаний, бо коли… коли ми… ааа… Церква має свої канони, Церква має свої… свої з апостольських часів свої напрямки… свої… ааа… устави. Але коли… ааа… деколи єпископи виходять із цього, то священники не розуміють, то тоді… ааа… ууааа… з бабою воювати я не збираюся, ні з ким воювати, або самому відійти так шоо. Листа такого ніхто не має, це наша внутрішна справа, але… але… имммии… я не заперечую що лист такий був.

Кореспондент: Хочеться запитати Вас про Тернопіль. Хто зараз є керуючим?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Керуючий… керуючий звільнений, керуючий звільнений, керуючий… тоо… ааа… механічна Предстоятєль дає рішення собору… ааа… попе… ааа… попереднього цього… аа… керуючого виконує обов’язки керуючого Предстоятель я.

Кореспондент:Поки не оберуть вікарія?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Так, так.

Кореспондент: Прозвучала така інформація, що отець Даниїл Тарнавський, він буде вікарним єпископом? Але він же клірик Московського патріархату, і він же жодного дня не служив в Автокефальній нашій церкві! Чи може така людина посідати посаду, яка не знає справ всередині Церкви?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Ну то він.. Він.. прийнятий з двадцять… тошо не служив, то не служив, але прийнятий по своєму проханню. Прийнятий двадцять п’ятого, двадцять п`ятого квітня… ііі… ііііі… чи 25, пробачаюся, травня… ііі… ііііі… єєє… це шо не служив, то не служив, але… ааа…

Кореспондент: Але він гідний кандидат?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Нє, то вирішить собор, вирішили священики.

Кореспондент: Тернопіль, так, вирішив?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Та, а тепер Собор буде вирішувати. Згідний, не згіден.

Кореспондент: Тобто на соборі будуть вирішувати?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Да, да.

Кореспондент: Був керуючим Владика Віктор (Бедь), а зараз ми помітили що сайти Тернопільської Єпархії і Карпатської Єпархії не працюють. Ходять чутки, що він хоче відходити від УАПЦ і створювати «автономію». Як Ви це прокоментуєте?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: ( Сміється ) Ну відки я знаю. Знаєтее… кожда людина… кожда людина… аааа… кожда людина, людину кожду душу не залізеш. Я йому, я йому винен, вже в багатьох Еладській Церкві був і так дальшеее… Іі… ее… він в КеПе просився, та ну, КеПе писав. Я йому дав питання перед тим… аа… коли ми його принімали… ааа… Там їздив, архієреї їздили, там зустрічалися із священиками, бо він сказав, шо 12, 12 парофій має перейти з Російської Церкви, але того ся не стало. Але… але… ааааа… я йому давав питання, питання дав щее… чи далі чи дальше будете тее… заніматисятивсправов, ходити сюда-туда. Він сказав, шо ниє, але в душу нікому не залізеш. Так що я не можу .

Кореспондент:  Якою є причина, що Владика Віктор (Бедь) вже не керуючий Тернопільською Єпархією?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Нуу, керуючому…  керуючому був звільнений… звільнений тому, що по величі по-перше… аааааааа Тернопільська Єпархія є третою по величині. Ну, іі… ііі…  аааа… м. Тернополь не може бути не може бути… ааааа…  очолювати виїзний єпископ. Я… я   йому пропонував залишити… аааа… залишити… ааа…  Ужгород і йти на Тернопільщину. Ааа… тааа…  ааа… ааа… він але доїзним єпископ… ааа… ааа… шоби… еее… доїзним єпископом, аби доїжав єпископ до третьої по величині парофії єпархії — це неможливо, бо як… як у КеПе по області по два, три, а ту, а ту, що, ми… ми… маємо… ааа доїжджати єпископом за 400 км чи за 300. Ну, шо, то смішно?

Кореспондент: Я розумію вас.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ:  Так шоо. Але…

Кореспондент: Є слухи що у Вас з Владикою Віктором (Бедь) особистий конфлікт. Як ви прокоментуєте?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Ну який особистий конфлікт? Особистих конфліктів в мене… яя… ааа… аа… коли першого року мене запиталися… ааа, що я… я рахую досягненням своїм досягненням заа… заа… місцеблюстителя рік за рік, і за еее… я казав першим що прожив рік чи два роки в спокої…  аа саме… саме головне спокій на парофії, спокій у єпархії… ааа… скоо… спокій у Церкві тому, що… що… ааа… на Церкву… наа цей спокій дивиться весь люд….

(далі буде)