Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви з сумом сповіщає, що 24 лютого близько 19 години після важкої та виснажливої хвороби спочив у Господі Блаженніший МЕФОДІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви. Приносимо свої співчуття священству та вірним УАПЦ, а також рідним померлого.
Духовний заповіт Блаженнішого МЕФОДІЯ
БЛАЖЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ МЕФОДІЙ: З ДУМОК ПРО ДОЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ
ВІДПОВІДЬ ПАТРІАРХІЇ УАПЦ НА ЗВЕРЕННЯ ДУХОВЕНСТВА УПЦ (КП)
Фотографії з прощання із Блаженнішим МЕФОДІЄМ в Києві
Фотографії з поховання Блаженнішого МЕФОДІЯ в Тернополі
Співчуття Президента України Леоніда Кучми
Співчуття Прем’єр-міністра України
Співчуття Віце-прем’єр-міністра, Міністра культури України
Співчуття в.о. голови Тернопільської облдержадміністрації
Також свої співчуття висловила дипломатична місія США в Україні.
Юлія Тимошенко особисто прибула в Андріївську церкву до прощання з Блаженнішим, возложила квіти та сказала щирі слова співчуття. Також попрощатись із Предстоятелем прийшли Віктор Дмитрович Бондаренко, Юрій Петрович Богуцький, інші політичні та державні діячі.

Співчуття Предстоятеля УПЦ ОНУФРІЯ
Співчуття Митрополита Олександра (Драбинко) та інших кліриків УПЦ
Попрощатися з Предстоятелем УАПЦ Блаженнішим Митрополитом Мефодієм прийшли клірики УПЦ у єдності з Московським Патріархатом, зокрема, Вікарій Київської єпархії УПЦ Високопреосвященніший Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та довголітній учасник діалогу між УПЦ та УАПЦ протоієрей Петро Зуєв.

Висловивши співчуття УАПЦ з приводу передчасної смерті її Предстоятеля, Високопреосвященніший Митрополит Олександр наголосив, що і Блаженніший Митрополит Володимир, і Предстоятель УАПЦ Блаженніший Митрополит Мефодій були щирими прихильниками відновлення церковної єдності та намагалися за свого життя цю єдність пришвидшити.
Співчуття Кардинала Любомира Гузара
Співчуття Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УКГЦ Святослава
Співчуття Високопреосвященнішого Митрополита Михайла у зв’язку із смертю Блаженнішого МЕФОДІЯ
Співчуття голови Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів
Співчуття Михайла Паночко, старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України
Співчуття від керівника Церкви Адвентистів Сьомого Дня в Україні
Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ (в миру Валерій Андрійович Кудряков) народився 11 березня в місті Копичинці, Гусятинського району Тернопільської області.
Духовну освіту здобув у Московських духовних школах – Московській Духовній Семінарії та Академії, які на той час були одним з найкращих богословських навчальних центрів у православному світі. Після ієрейської хіротонії 1981 р. з обітницею безшлюбності (целібату) – ієрей Валерій ніс пастирське служіння у Львівській та (виділеній з її складу 1988 року) Тернопільській єпархіях.
1990 року як один з чільних діячів у боротьбі за українізацію та незалежність Української Церкви на Тернопільщині, приєднався до Української Автокефальної Православної Церкви. 16 червня 1995 з благословіння Святішого Патріарха Володимира приймає чернечий постриг з ім’ям Мефодій – на честь рівноапостольного Мефодія, учителя слов’янського. А вже 17 червня 1995 року Святішим Патріархом Київським та всієї України-Руси Володимиром та єпископом Донецьким і Луганським Ізяславом – хіротонізований у єпископа Хмельницького та Кам’янецьк-Подільського.
Після смерті Святішого Патріарха Володимира (14.07.1995), однодумцем та другом якого був єпископ МЕФОДІЙ, – визнає юрисдикцію Патріарха Київського і всієї України Димитрія (Яреми) та приєднується до очолюваної ним УАПЦ, де згодом отримає сан архиєпископа (1997) та митрополита (1999). Після смерти блаженної пам’яті Святішого Патріарха Димитрія (1915-2000) Митрополит Тернопільський і Подільський МЕФОДІЙ обирається спочатку Місцеблюстителем Патріаршого Престолу УАПЦ (1.03.2000), а згодом – з волі Помісного Собору УАПЦ – і Предстоятелем УАПЦ (14.02.2000).
Посідаючи посаду Предстоятеля, Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ впродовж багатьох років намагався реалізувати курс на врегулювання канонічного статусу УАПЦ шляхом входження УАПЦ до співпричастя зі Вселенським Костянтинопольським Патріархатом.
Незадовго до своєї кончини Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ зустрічався і обговорював перспективи такого розвитку нашої Церкви з делегацією Православної Церкви у Канаді (в юрисдикції Вселенського Патріархату) на чолі Блаженнішим Митрополитом Вінніпегу і всієї Канади Юрієм (Каліщуком).