Громада Свято-Юріївської Української Автокефальної Православної Церкви м. Костопіль Рівенсько-Волинської єпархії благає про допомогу!


До редакції сайту Патріархія УАПЦ: УКРАЇНСЬКА АТОКЕФАЛЬНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА надійшли листи та документи від небайдужих вірян УАПЦ. Віруючі просять захистити їх від свавілля настоятеля Церкви отця Ігора Микитина.

29.10.2017 року Божого відбувся неприпустимий інцидент за участі священослужителя УАПЦ. Людей обурив факт побиття жінки-скарбника церкви Басюк Катерини Євгенівни священником о. Ігорем (Микитином), про що потерпілою було подано відповідну заяву до Національної поліції України Рівенської області.

Як свідчать люди, батьки пані Катерини Басюк, були репресованими більшовицькою владою і вивезеними до Сибіру, де і народилась пані Катерина. З часом їх реабілітували і вони змогли повернутись до України. Саме батьки з односельчанами починали будівництво Свято-Юрівського храму. Катерина Євгенівна є доброю християнкою, виховує дитину-інваліда, її шанують і поважають в місті Костопіль.

Нажаль, о. Ігор не визнає своєї вини і роздмухує конфлікт серед вірних. Надсилає образливі смс-повідомлення з погрозами Катерині Євгенівні та її рідним, членам громади…

Зборами церковної громади Свято-Юріївської Церкви вирішено в останній раз звернутись до владики Макарія, як до Предстоятеля нашої Церкви і керуючого Рівенсько-Волинською єпархією УАПЦ, з проханням відсторонити о. Ігоря (Микитина) від обов’язків настоятеля і призначити нового священослужителя. Громада вважає, що священник зганьбив честь УАПЦ в м. Костопіль.

В разі відсутності реакції на порушення релігійних канонів і відмови Блаженнішим Макарієм Предстоятелем УАПЦ призначити нового настоятеля – громада залишає за собою право перейти під юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Звернення до Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Макарія Митрополита Київського і всієї України:

Блаженніший Владико Макарій.

          19 листопада 2017 року парафіяни СВЯТО-ЮРІЇВСЬКОЇ  УАПЦ  м.Костопіль  зібралися для зустрічі з отцем Данилом Рівнесько-Волинської єпархії, який мав прибути за Вашим дорученням для з’ясування ситуації, яка склалася навколо храму.

            Священик Микитин  І. в цей день проводив службу з представником Київського  Патріархату і  не зустрів за церковними законами направленого вами представника , не надав йому слова, повідомивши, що вийшов  з УАПЦ І намагався провести таємне голосування про приєднання до  Київського Патріархату. Громада вимагала відкритого голосування і була проти виходу з УАПЦ.

             Священник Микитин  І. відмовився  роз’яснити ситуацію і послухати парафіян , заявивши, що  ми  не його парафіяни в своєму храмі  і почав виштовхувати з  храму, а з отцем Данилом поступив ще не гідніше. Зчинив хаос і божевілля , кричав і бігав по церкві приставаючи до людей.      Присутні прихожани в кількості 55 чоловік провели Парафіяльні збори і обрали Парафіяльну раду, яку уповноважили подати звернення про звільнення Микитина І. за не належне виконання своїх обов’язків, не гідну поведінку, за розпорядження коштами громади на свій розсуд. Прихожани  також заслухали пояснення касира Басюк К.Є. та думки інших парафіян.

             З метою усунення зловживань та збереження майна громади  просимо як найшвидше відсторонити Микитина Ігора від виконання службових обов’язків.  Для проведення церковних служб просимо  направити в храм іншого священника. Всі обгрунтування та підтверджуючі факти були направлені Вам електронною поштою __.11. 2017р та 18.11.2017р.

Протокол зборів додається.

21.11.2017р.

ПАРАФІЯЛЬНА РАДА  УАПЦ м.Костопіль

                                 (підписи всіх членів П.РАДИ)”.

 

Прес-служба Патріархії УАПЦ