poslanna_Packa2013Пасхальне послання, єпископа Харківського і Полтавського, священству, чернецтву і всім вірним Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Дорогі отці, брати і сестри!

Пасхальної ночі ми зустрінемося лицем до лиця з воскреслим Христом, Господом нашим, і станемо учасниками великої духовної радості, яка облетить увесь всесвіт: «Христос воскрес!», і всюди залунає: «Воістину воскрес!»

Нехай ця пасхальна радість стане для всіх нас джерелом відродження, любові, миру, розбудови кращого життя і єдності суспільства.

В день святої Пасхи хочу нагадати кожному з нас слова Господа нашого Ісуса Христа: «Візьми хрест свій і йди за Мною» (Мк., 10:21). Не лякайся ні негараздів, ні труднощів, ні небезпеки, які зустрінеш на своєму шляху, бо перше Я йшов тим шляхом і ніс Свого хреста – тяжчого в стократ, у стократ, помножених на гріхи ваші. Я припав на коліна під їхнім тягарем, знесилившись нести Свій хрест з гріхами вашими. І тільки один чоловік із вас підставив під Мого хреста свої плечі й полегшив Мою ношу. Я доніс свій хрест, Я прийняв на ньому страшну кару людську – смерть розп’яття у муках. Моя кров окропила й освятила землю, давши їй животворчу наснагу, Мій Дух наповнив вас життям, а ви все нарікаєте й нарікаєте, що вам важко. А Мені хіба легко на Своїх плечах нести хрест ваших гріхів? Схаменіться! Несіть свій хрест життя, як Я його ніс, і коли хтось, зовсім знесилившись, ненароком впаде під його тягарем, Я підставлю Своє плече, Я подам руку допомоги. Скільки впадеш, стільки й шукай Моєї руки, спирайся на Моє плече і йди!»

Нам треба, не зупиняючись, йти вперед, бо тільки той, хто не стоїть, долає свій шлях. А він один – через Голгофу до Отця Небесного. Він прийме кожного, як прийняв блудного сина, бо немає для Нього дорожчої людини за ту, яка дійшла й принесла хоч жменьку плодів покаяння.

Христос помер на Голгофі і в смерті воскрес у життя вічне, а Кров Його, що краплями запала в кожну душу, проростає надією такого ж воскресіння: «Бо коли ми з’єднані з Ним подобою смерті Його, то з’єднаємося й подобою воскресіння» (Рим., 6:5). Нехай це надихає кожного з нас нести хрест свого життя, не боячись труднощів і спокус, пам’ятаючи слова Христа-Спасителя: «Я з вами повсякдень, аж до кінця віку» (Мт., 28:20).

Віра у воскресіння Господа нашого Ісуса Христа нехай проникає в найпотаємніші куточки нашого серця, заповнює їх світлом невечірнім, наповнює серця наші справжнім щастям – щастям життя з Богом і в Богові, щастя перебування в Духові Святому і хоч трішечки, хоч крапелину відчуття незбагненної Божої благодаті і її люблячої, животворчої сили.

Будемо ж молити Воскреслого Господа дарувати мир і злагоду в нашому українському домі, примноження любові й добробуту кожній родині, щоб на нашій благодатній землі славилось ім’я Господнє.

Сердечно вітаю вас із великим і радісним святом Світлого Воскресіння Христового. Нехай пасхальна радість чистоти й надії переможно увійде в кожне серце і збудуться слова Господа: «Я до нього ввійду і буду вечеряти з ним, а він зі Мною» (Об., 3:20).

Нехай у серцях і душах наших панує мир Божий, а ворожнеча, озлоблення і всяке розділення зникнуть. Тільки в любові ми переможемо!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+ АФАНАСІЙ, єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ

Пасха Христова, 2013 року Божого,