ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященнійшого Германа, Єпископа Чернівецького і Хотинського
духовенству та вірним Чернівецько – Хотинської єпархії
Української Автокефальної Православної Церкви

images                                     ”  Нині все наповнилося     світлом-      небо і земля і преісподняя…”
(ірмос Пасхального канону)

ХРИСТОС ВОСКРЕС !

Сьогодні благовіст пасхальних дзвонів знову скликає нас до святково прикрашених храмів Божих. Цей благовіст пробуджує наші душі, бо нині звершується найбільше торжество – перемога Життя над смертю. “Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах життя дарував” –  багаторазово співають церковні хори, а з ними і хори ангельські на небесах, засвідчуючи  усьму світові , що Христос воістину воскрес.


Перемога, радість і мир – ось найголовніші слова сьогоднішнього свята, слова, які є близькими і зрозумілими кожній людині, кожному серцю. “Радістю обнімімо один одного… і тих, що ненавидять нас – простім усіх Воскресінням” – співає свята Церква.  Ця радість об’єднує  всіх нас – багатих і убогих, знаних і простих , – і ми стаємо одним цілим, вселенською Христовою громадою, яка єдиними вустами і єдиним серцем славить Воскреслого Христа.
Від повноти серця вуста промовляють, і сповнене радості серце завжди прагне поділитись цією благою звісткою з іншими. Святитель Григорій Богослов так говорить про свято Пасхи:” Сьогодні прийшло спасіння світові… Христос повернувся: наверніться ж і ви. Христос вийшов із гробу, звільніться ж і ви від оков зла. Ворота пекла відчинені і  темниця смерті зруйнована… нове творіння народжується у Христі: оновіться.”
Воскресіння Христове є основою нашої віри. Спираючись на цю непорушну основу,  Мати-Церква  кличе людей від землі до високого неба. Апостол Павло закликає християн звершувати це сходження , зберігаючи “єдність духу в союзі миру” (Еф. 4,3).
Сам Господь Своїм Воскресінням являє нам путь до спасіння, і наш побожний народ у всі часи старався непохитно цим шляхом йти. Наша історія дає нам багато свідчень істиної віри, сповідництва, жертовності заради Святої Церкви, Української Держави та свободи і добра інших людей. І у теперішній час, коли світ все більше і більше відступає від Божої правди, духовних цінностей, високої християнської моралі –  нам, християнам, як ніколи потрібно бути згуртованими та пильними, зберігаючи свою прадідівську віру. Саме християни повинні стати “сіллю землі”, живим прикладом того, як потрібно жити, любити, терпіти, “носити тягарі одне одного”, як говорить Апостол Павло, і нарешті – прощати. Це є основою основ здорового суспільства. Саме заради цього Христос пішов на страшну жертву і воскрес із мертвих.  Та про жодну мораль і духовність ми не можемо говорити без Христа. Святий Амвросій Медіоланський говорить так: “У Христі ми володіємо всім… якщо твоїм ранам потрібне зцілення –  Він лікар, якщо гориш у спеку – Він прохолодний ключ. Якщо потребуєш підтримки – Він сила. Якщо боїшся смерті – він життя. Якщо біжиш від темряви – Він світло. Якщо ти голодний – Він їжа:”споживіть і побачте, який Благий  Господь. блаженний чоловік, який уповає на Нього!”. Саме такі незліченні духовні милості дарує нам сьогодні Воскреслий Христос. Двері усіх православних храмів відчинені. Так само нехай відчиненими будуть двері наших сердець.

Всечесні отці, дорогі браття і сестри, любі моєму серцю земляки-буковинці !

Прийміть мої найщиріші вітання з Пасхою Христовою.  Воскреслий Христос нехай благословить кожного добрим здоров’ям душевним і тілесним, втішить кожного, хто сумує або терпить хворобу чи нестатки. Вітаю також владу міста Чернівців та області і зичу допомоги Божої для жертовного служіння народу.
Усім вам, дорогі у Христі, бажаю справжньої і нічим не затьмареної Великодньої радості.

ВОІСТИНУ  ХРИСТОС ВОСКРЕС  !

Пасха Христова 2013 р.                                                                                                                                 + ГЕРМАН,
м. Чернівці                                                                                                                                                 Єпископ Чернівецький і Хотинський