12 червня 2020 року на запрошення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, голова Громадської організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук відвідала резиденцію Його Святості у Києві по вул. Пушкінській, 36, та провела бесіду з почесним Патріархом Православної Церкви України.

Під час розмови Патріарх Філарет розповів про необхідність збереження Української Православної Церкви Київського Патріархату як справді незалежної Церкви України. Саме Київський патріархат став підґрунтям для створення ПЦУ. Із цієї Церкви вийшов, власне, і Предстоятель Епіфаній, який сьогодні звинувачує Почесного Патріарха в намаганні розколоти та знищити молоду Церкву. Свого часу Почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет не висував би Епіфанія як Предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в Церкві між ними виникне розділення. «Якби я знав, що відбуватиметься, то не висував би його кандидатом. Я довіряв йому, думав, що він йтиме прямою дорогою, а не піде кривими шляхами», – сказав Філарет. Він об’єктивно вважає, що на Соборі без його волі Епіфаній не став би Предстоятелем.

Своєю чергою, Наталія Шевчук проінформувала Його Святість про роботу, яка проводиться Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія щодо увіковічення пам’яті Предстоятеля УАПЦ (2000–2015), Митрополита Київського і всієї України МЕФОДІЯ (Кудрякова), детально розповіла про надзвичайну ситуацію довкола проданого Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря ПЦУ (УАПЦ) в с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області, пам’ятки архітектури XVII–XVIII ст. Червоногородського замку та роль Архієпископа Мстислава (Гука) та Митрополита Макарія (Малетича) в шахрайській оборудці з відчуження церковного майна, окремо поцікавилась про деталі кримінального злочину, скоєного в Луганській Єпархії УПЦ КП колишнім забороненим єпископом УПЦ КП Тихоном (Петранюком). Наталія Шевчук наголосила, що в даний момент і Мстислав (Гук), і Тихон (Петранюк) перебувають під кримінальним слідством і обов’язково, попри заступництво сильних світу цього, понесуть заслужене покарання за скоєні злочини перед нашою святою Церквою.

Більше на офіційному сайті

Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія