Благодать, Мир і Милість від Христа Воскреслого у Славі Любі співслужителі і благочестиві, Боголюбиві діти Церкви   Христос Воскрес!


Проголошували Воскресіння, жінки – мироносиці, але учні Христа до їх слів ставились з недовірою. Однак, слово, якому раніше не повірили, було підтверджено, як Істина. Воскреслий Господь явився Своїм учням кілька разів.

У наш час, проголошення Воскресіння знову розглядається раціоналістами як міф. Тим не менш, ми вірні не тільки віруємо у це, але й сприймаємо воскресіння, як глибоко правдивий факт. Справді, якщо це необхідно, ми стверджуємо наше свідчення з самопожертвою, тому що у воскреслім Христі ми перевершуємо смерть і звільняємось від свого страху. Наші серця наповнюються радістю, коли ми повторюємо: Христос воскрес. Наші святі, які померли відповідно до цього світу, продовжують жити серед нас, відповідаючи на наші прохання. Світ, який слідує за смертю, правдивіший ніж світ , який передує смерті. Христос воскрес і живе серед нас. Він обіцяв бути з нами до кінця світу. І ось Він – як наш Спаситель дарує всім вічне життя.

Благословен Бог наш, який воскрес із мертвих, надавши вічне життя для всіх людей. Де твоє смерте жало? Де твоє пекло перемога? Христос воскрес і попадали демони… Воскрес Христос і ні один мертвий не залишиться у гробі. Все наповнюється світлом, і наші серця сповнені безмежною радістю.

І більше, ніж радістю, вони наповнені твердою вірою. Для тих, хто вірить у Воскресіння – той не боїться смерті, а той, хто не боїться смерті – духовно непохитний і стійкий у вірі, оскільки те, що може бути найстрашнішою загрозою для більшості і особливо для невіруючих має мало значення для християнин, бо це вхід до справжнього життя. Вірний християнин живе в Воскресінні ще до його або її природної смерті.

Наслідком переживання Воскресіння – це позитивна трансформація світу. Це надихає душу. І натхненна душа залучає інші душі з його шляху, коли ці душі зворушені справжнім радісним переживанням безсмертя. Воскресіння Христа і наше воскресіння – це не просто абстрактні істини. Вони є догмою віри. Вони являють собою відчутну реальність. Вони являють собою силу, яка перемагає світ, незважаючи на вкрай жорстокі переслідування, що здійснюються проти нього. «Це перемога, яка перемагає світ», а саме – віра наша у Його воскресіння. Через воскресіння, людство покликане до Божественної благодать. Завдяки перемозі світла Воскресіння над брудом пристрасті, божественні мир і велична любов, яка перевершує людські межі, встановлюються в наших душах.

Таким чином, Христос Воскрес! Наші серця наповнюються світлом і радістю Воскресіння. Підходьмо до Воскреслого Господа з довірою і простотою. Бо, як пророк Давид говорить: «Бог наш, який керує нашими серцями з небес, серцем скорботним і смиренним не погордує» (Пс. 50:19)

Воскресіння – це наша сила, надія, радість і захоплення. Через воскресіння, ми перевершуємо біль і скорботу та всі беззаконня цього природного, мирського життя. Воскресіння є Божою відповіддю на безпорадність людства перед мирськими стражданнями.

Ми не йдемо на поступки труднощам і викликам сучасного світу. Зібрання наляканих учнів Господа у світлиці в Єрусалимі закликає нас. Ми не боїмося, тому що ми любимо всіх, як Він полюбив нас і віддав Своє життя заради нас. Таємничо і непомітно, Господь супроводжує нас. Ми тільки повинні мати до Нього любов, бо в любові, ми розуміємо, силу Таємниці і знаємо, що вона є самим таїнством.

Якщо інші соромляться, «тримаючи свої дії в товстих снопах» (вечірня про блудного сина), то ми не соромимося «розвіяти прах наших [гріховних і пристрасних] дій з вітром Його люблячої доброти на току покаяння», Воскреслий Господь є Любов і розсіює всі форми темряви і страху, що нас оточують, входить у наші серця і наш світ, навіть тоді, коли двері закриті. Він «залишається з нами» постійно через хрест любові, покликанням якого є мир і Він дає нам Своє світло. Потужне це зобов’язання світу і обіцянки миру, але ніколи людина не може здійснити або реалізувати його. У той час як енергія Божественної любові, миру і мудрості залишається за межами всіх людських можливостей, бо це не зустрічається в повсякденній реальності чи видимо в людських поглядах. Замість цього, він є серцем людства, центром життя, Господь життя і смерті. Це – Істина.

Незаперечна трансцендентність Божественної енергії, що невидимо управляє, панує і направляє всі речі, особливо в той час, коли «розум стількох людей лежить у темряві».

У цей час широко наповняє весь світ, надія всього всесвіту – Премудрість Божа, що є наявністю небесних рішень і гармонії. У період розпаду і очікуваної смерті, ми маємо в реальності воскресіння і силу нашої переконаності у Христі.

Світло, яке походить від Того, хто розтоптав смертю смерть через його самопожертву, разом з радістю любові, зцілить наше сучасне людство, яке зітхає і страждає так само, як і все створіння разом зідхає й разом мучиться з нами, хто “очікуючи синівства, відкуплення нашого тіла”, а також “свободу слави дітей Божих” (Рим.8:20-23).

 

Воістину, Христос Воскрес, дорогі отці, брати і сестри!

Свято Пасхи 2013 Року

Патріарх Константинопольський Варфоломій

Ваш палкий молитвеник перед Богом.