«Хоча митрополит Макарій спростував факт листування з керівництвом Московського Патріархату, близькі до цієї структури інтернет-ресурси в Україні та Росії з виразною симпатією говорять про ідею заснування автономної Галицької Митрополії на базі УАПЦ, — коментує Наталія Шевчук, — Такі речі не бувають випадковими. Це свідчення того, що ідея Галицької Митрополії дійсно є предметом непублічних переговорів між Москвою та чільними ієрархами УАПЦ. Водночас я вітаю зусилля митрополита Макарія відійти від таких домовленостей, бо вони є надзвичайно шкідливими для долі нашої Церкви і долі українського автокефального руху в цілому.

Митрополит Макарій звинуватив мене у “державній зраді”. За радянської доби за такою статтею розстрілювали. Але ми живемо у правовій державі, і я певна, що недолуге з юридичної точки зору звинувачення викликало чимало посмішок серед офіцерів СБУ.

Але ж серед архієреїв УАПЦ є й високоінтелектуальні ієрархи, дипломовані юристи, які б могли допомогти Макарію скласти документ, з якого не сміятимуться люди.  Але ж ні, новий глава УАПЦ довіряє лише власному сільському розуму та панічно боїться наблизити освічених ієрархів до керівництва Церквою.

Я вірянка УАПЦ і моя совість перед Україною чиста. Роблю і робитиму надалі усе, від мене залежне, щоб не дати торгувати Україною та її територіями. Тому митрополиту Макарію ще не раз прийдеться “спростовувати” свої потаємні мрії. Запевняю вас, жодної союзницької Москві Галицької Митрополії на території самостійної соборної України не існуватиме. Ми, віряни, про це обов’язково подбаємо.

І ще — митрополит Макарій має мій номер мобільного. Після публікації листа я щодня отримую дзвінки та смс з підтримкою від небайдужих священиків та вірян нашої Церкви. Але наш горе-Предстоятель досі не знайшов час, щоби зателефонувати і домовитися про зустріч зі мною. Припустимо, що очільник УАПЦ дійсно не підписував звернення до Патріарха Кирила. Але чому він тоді не хоче з’ясувати  у мене звідки я отримала цей документ? Чи може новий Предстоятель УАПЦ просто боїться спілкуватися з вірянами своєї Церкви?»

Як повідомив «Портал Credo.Ru» пов’язані з РПЦ МП інтернет-ресурси визнали достеменність звернення Глави УАПЦ до Патріарха Кирила (Гундяєва). Так, сайт українського «Союзу православних журналістів», тісно пов’язаного з Московським патріархатом, визнав 3 березня справжність звернення глави УАПЦ Митрополита Макарія (Малетича) до Патріарха Кирила (Гундяєва) і Синоду РПЦ МП з проханням «відродити Галицьку митрополію як нову Помісну Церкву».

 

 

 

 

 

 

 

 

 5 березня впливовий консервативний ресурс, пов’язаний з РПЦ МП, «Російська народна лінія» опублікував коментар лідера «Асоціації православних експертів» (АПЕ) Кирила Фролова, який також підтверджує справжність листа глави УАПЦ.

 

 

 

 

 

 Фролов, зазвичай непримиренно налаштований щодо «українських розкольників», закликає «розмовляти з Макарієм (Малетичем), Андрієм (Абрамчуком) і тими, хто з ними». «Макарій недарма каже саме про Галицьку Церкву, суб’єктність Галичини час визнати, — пише лідер АПЕ, — Звичайно, “Галицька автокефалія“ — це утопія, але “широка автономія” в рамках Української Православної Церкви Московського Патріархату, “автономія в автономії” — чому б ні?»

На закінчення Кирило Фролов двозначно попереджає: «Життю Макарія Малетича, Андрія Абрамчука і тих, хто з ними, загрожує небезпека, через те що вони згадали про Церкву і звернулися до свого законного Першоієрарха — Святішого Патріарха Кирила!»

 

                                                                                                              Прес-служба Патріархії УАПЦ