18 вересня митрополит Антоній (Щерба), першоієрарх УПЦ в США та архієпископ Даниїл (Зелінський) взяли участь у засіданні Українсько-Американської спільноти та представників кримськотатарських організацій з президентом України Петром Порошенком та його дружиною Мариною в Українському музеї в Нью-Йорку, повідомляє сайт УПЦ в США.

Глава української держави подякував зарубіжним українцям за підтримку та допомогу. “Ніколи в історії української держави після відновлення незалежності Україна не відчувала настільки великої допомоги та єдності всіх українців у світі, спрямованих на реалізацію завдань, з якими стикається сьогодні українська держава”, – підкреслив він.

“Українці – це мирний народ. Ми не хочемо когось вбивати, але наша держава заплатила величезну ціну – загинуло понад 10 тисяч українців, у тому числі 2700 українських воїнів », – зазначив Петро Порошенко. Він підкреслив, що українці є європейською нацією, і дякують українській діаспорі в Європі за спільну роботу, яка дозволила ратифікувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом та початок її реалізації.

Президент звернув особливу увагу на важливість підтримки кримських татар. “Ми мусимо разом демонструвати, що проблема кримських татар є нашою спільною, що ми об’єднані і зберігаємо солідарність. Ми не збираємося миритися з діями агресора та окупанта”, – зазначив глава держави.

Петро Порошенко також нагадав про 85-річчя Голодомору та про важливість визнання його геноцидом. “Ми не тільки захищаємо Україну та українців, які віддали життя за нашу незалежність, але також пам’ятаємо нашу історію”, – сказав він.

На завершення зустрічі митрополит Антоній і архієпископ Даниїл обмінялися репліками з президентом України.

Прес-служба Патріархії УАПЦ