24 вересня 2017 року Божого в с. Оболоня Долинського району Івано-Франківської області відбувся масовий конфлікт за участі духовенства Української Автокефальної Православної Церкви, зокрема Преосвященнішого єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила (Михайлюка), керуючого Закарпатською єпархією УАПЦ та місцевої громади.

Звичайно ж виникають логічні питання:

  • Що владика Кирило (Михайлюк) робив на чужій канонічній території, адже керуючим Івано-Франківською єпархією УАПЦ є Високопреосвященніший митрополит Галицький Андрій (Абрамчук)?
  • Чи давав Предстоятель УАПЦ Блаженніший Митрополит Макарій (Малетич) благословення владиці Кирилу на візитацію Івано-Франківської єпархії УАПЦ?
  • Що саме змусило владику Кирила (Михайлюка) побити кількох людей, погрожувати кореспондентам і громаді та вкрай ганебно поводити себе під час конфлікту?
  • Чому для врегулювання конфлікту громада була змушена викликати представників Національної поліції України?

Преосвященніший єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирило (Михайлюк) дав свій короткий коментар стосовно ситуації, що склалася:

«Перше, мене ніхто не посилав бо там моя парафія!.. Тепер я мовчати не буду! Скажу: рєбята, ви що дибіли? Чи що? Доки то буде продовжуватися… якась вакханалія… Ви що спеціально робите на розвал Церкви? Макарон з Андрійком два зібралися чудіка і мутять воду двоє. А то що в Андрія по 20 чоловік відходить, розумієте, і він нічого. Воно боїться і наклало повні штани. Треба було їхати на ту парафію і робити якісь там розколи, поліцію…

Я їм говорю: то що тільки для Закарпаття треба реєструвати нові громади, а для вас не треба? Те що вам дісталося на дурнячок в 89-му і 90-му році ви ж з того часу нічого не примножили, хіба що розсипаєте…».

Опубліковано без змін.

 

Прес-служба Патріархії УАПЦ