2013.04.17_1b_parliament_UCCRO_Kyiv_irs.in.uaЗустріч, яка відбулась 17 квітня 2013 року у приміщенні парламенту, розпочалась із вітального слова голови Верховної Ради Володимира Рибака,

Спікер парламенту підтримав подальші кроки народних обранців у напрямку налагодження постійного діалогу з релігійною спільнотою. За його словами, парламентарі не можуть діяти інакше, ніж дослухатись до позиції суспільства, своїх виборців, в тому числі віруючих.

В.Рибак закликав разом долати “хвороби духовного зростання” в ім’я українського народу та української держави. Він запевнив у своїй підтримці співпраці депутатського корпусу з духовними лідерами країни, висловивши сподівання, що подібні зустрічі стануть традиційними.

Представники2013.04.17_3b_parliament_UCCRO_Kyiv_irs.in.ua Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій передали голові парламенту офіційне звернення із закликом зберегти та забезпечити подальше функціонування Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Зокрема, Рада Церков закликала профільні комітети та лідерів депутатських фракцій зняти з розгляду урядовий законопроект № 2142, який пропонує ліквідувати цю Комісію в рамках адміністративної реформи Президента України.

Низку пропозицій у сфері законодавчого процесу озвучив представник Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) протоієрей Ростислав Снігірьов. Серед іншого він наголосив на актуальності законопроекту № 2051 щодо права релігійних організацій засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти.

Своє бачення подальшого розвитку співпраці з релігійною спільнотою під час зустрічі озвучили депутати Валентин Наливайченко (партія «УДАР»), Олександра Кужель (ВО «Батьківщина»), Оксана Калетник (КПУ) та Представник Президента України у парламенті Юрій Мірошниченко.

На завершення голова міжфракційного депутатського об’єднання Ганна Герман (Партія регіонів) подякувала присутнім представникам Церков і релігійних організацій за висловлені пропозиції, активну громадянську позицію та готовність до співпраці з парламентом у законотворчому процесі.