Дорогі брати і сестри! З радістю повідомляємо вам добру новину: Блаженнійший Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II у п’ятницю, 8 листопада, під час Божественної літургії у храмі Архангелів у столиці Єгипту вперше під час Великого входу пом’янув ім’я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.

Таким чином, одна з найдавніших Помісних Церков, друга після Вселенського Патріархату за місцем у Диптиху, доєдналася до визнання автокефалії Православної Церкви України. Ми дякуємо нашим православним братам за підтримку в непростий час становлення та взаємно молимося за них та весь Олександрійський Патріархат.

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш прокоментував цю подію на своїй сторінці у Facebook: “Інколи треба довго працювати і молитися, аби Господь благословив дарунком, якого сердечно прагнуть і чекають. Але інколи буває й так, що дарунок «приходить» ніби несподівано і неочікувано: мабуть, Господь винагороджує ним милосердно за всі попередні труди і духовні аспірації.
Саме такий духовний дар Україна отримала й сьогодні, як нагороду за всі попередні еклезіальні зусилля:
ДРУГИЙ ЗА ЧЕСТЮ У ПРАВОСЛАВНОМУ СВІТІ (після Константинопольського патріарха) ПАПА І ПАТРІАРХ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ І ВСІЄЇ АФРИКИ ФЕОДОР (ТЕОДОР) ІІ під час свого служіння в Каїрі пом‘янув главу помісної Української Православної Церкви Блаженнійшого Епіфанія, що означає започаткування літургійного спілкування між двома Церквами – древньою і славною кафедрою Олександрії та щойно інституйованою автокефальною першопрестольною кафедрою також древнього і славного Києва!
Аксіос!”

Прес-служба Патріархії