13 грудня 2017 року Божого на сайті Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія повідомили про візит єпископів Іларіона (Рудник) та Даниїла (Зелінський) до України.

“Як вважається в експертних колах, візит згаданих ієрархів, які прибувають до України цими днями, може бути пов’язаний з нещодавніми подіями в українському церковному житті. А саме із зверненням Святішого Патріарха Філарета до Предстоятеля та Архієрейського Собору Російської Православної Церкви від 16 листопада 2017 р., де містився заклик до відновлення євхаристичного і молитовного спілкування та скасування «всіх рішень, зокрема про погрози і відлучення … заради досягнення Богом заповіданого миру між єдиновірними православними християнами та примирення між народами». Як відомо, реагуючи на це звернення, Архієрейський Собор РПЦ заявив про появу можливості «стати на шлях відновлення єдності» та заснував комісію для ведення подальших переговорів з УПЦ КП на чолі з митрополитом Волоколамським Іларіоном. 

«Зазвичай єпископи Константинопольського Патріархату українського походження знаходять час для коротких зустрічей з представниками УАПЦ. Можливо, так станеться і цього разу» — коментує голова Фонду пам’яті Митрополита Мефодія Наталія Шевчук. Але суть не в тому, чи матиме місце зустріч і світлина на пам’ять, а в об’єктивному становищі УАПЦ. Ми бачимо, що Патріарх Філарет здатний на рішучі кроки. Погоджуємося ми з ними чи ні — інша справа. Але Філарет здатний формувати порядок денний. Він запропонував Москві надати автокефалію УПЦ на основі прохання Собору УПЦ 1991 р. І сьогодні цей поворот «автокефального» сюжету обмірковують не лише в Москві, а й у Константинополі, де розуміють, що такий сюжет міг би суттєво ослабити вплив Вселенського Патріархату…”.

А вже, сьогодні, 15 грудня, відбулась зустріч Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з особистими представниками Вселенського Патріарха Варфоломія – архієпископом Даниїлом (Зелінським), УПЦ в США, та єпископом Іларіоном (Рудиком), УПЦ в Канаді. Учасники зустрічі обговорили питання, які становлять взаємний інтерес – повідомили у прес-центрі Київської Патріархії УПЦ КП.

Прес-служба Патріархії УАПЦ