Алек Лун (Alec Luhn) американський журналіст, який проживає в Москві. Алек Лун (Alec Luhn) пише для таких видань, як The Telegraph, The Guardian, The Independent, Slate, GlobalPost, The Moscow Times, The Nation, Foreign Policy, GlobalPost, the Wisconsin State Journal і Russian Life. Його робота для Центру розслідувальної журналістики штату Вісконсін (Wisconsin Center of Investigative Journalism) публікувалася в усіх відомих американських газетах. Репортажі журналіста удостоювалися нагород Асоціації Газет штату Вісконсін (Wisconsin Newspaper Association), Прес-клубу Мілуокі (Milwaukee Press Club) і Товариства Професійних Журналістів (Society of Professional Journalists). Основні теми його статей – опозиційні протести в Росії, вибори в Білорусії, політична криза і революція в Україні в 2014 році, а також збройний конфлікт на сході України.

Нещодавно Алек Лун (Alec Luhn) приїхав до Києва з метою висвітлити події, що відбуваються в Україні довкола історичного рішення Вселенської Патріархії – надати канонічний статус Українській Автокефальній Православній Церкві та Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

15 грудня українські релігійні лідери проведуть “об’єднавчий собор”, щоб закласти основу нової церкви та обрати її лідера.

Для вивчення релігійної ситуації побудованої на політичному грунті Алек Лун зустрівся з представниками трьох православних конфесій України – УПЦ в канонічному єднанні з Московським Патріархатом, УПЦ КП та УАПЦ.

Патріарх Філарет очільник Української Православної Церкви Київського Патріархату, під час зустрічі з журналістом заявив: “Без самостійної церкви не буде незалежної української держави, і Москва це добре знає”, – сказав він “The Sunday Telegraph”. “Він бореться, щоб українська церква була незалежною від Москви”.

В свою чергу Архієпископ ГЕРМАН (Семанчук), представник  Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з митрополитом Макарієм, заявив, що ми попросили Константинополь висунути “нейтрального кандидата”, можливо, етнічного українця з зарубіжної єпархії. “Голос народу – це голос Бога”, – сказав він “The Sunday Telegraph”. “Я впевнений, що після створення незалежної української церкви люди вимагатимуть, щоб їхні пастирі приєдналися до цієї української церкви”.

Представник Української Православної Церкви Московського Патріархату Архієпископ Клімент сказав The Sunday Telegraph, що канонічне право, а не інтереси Кремля, були тим фактором, що відкидає можливість створення нової церкви. Він ствердно сказав, що президент Порошенко, який перебуває в небезпеці втрати переобрання у березні, є тим, хто використовує церковні справи для політичних цілей. “Більше 300 років Константинополь не втручався. Тепер, коли відбуваються вибори, і президент використовує церковне питання як гасло, Константинополь швидко дав автокефалію і втрутився в релігійне життя нашої країни”.

Тридцять дев’ять відсотків з 30 мільйонів православних віруючих в Україні стоять за нову незалежну церкву, а 29 відсотків – проти, інші – не визначилися.

Кілька десятків індивідуальних церков вже покинули Московський патріархат з часів війни на сході України. Минулі спроби злиття двох українських роздрібних церков зазнали невдачі через суперечки та нової назви.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. Російська церква не визнає такого рішення і називає його неканонічним. Наразі точаться розмови навколо майбутнього предстоятеля об’єднаної української церкви.

Зокрема, УАПЦ заявила, що не подаватиме кандидатуру на пост предстоятеля майбутньої помісної православної церкви. Предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що єпархії пропонуватимуть власного кандидата, а на Соборі оголосять рішення стосовно майбутнього голови.

29 листопада стало відомо, що синод Вселенського патріархату підготував конституційну хартію (статут) для Української Церкви.

5 грудня Президент Петро Порошенко заявив, що Об’єднавчий Собор щодо української автокефалії відбудеться 15 грудня.

Джерело The Telegraph