_2014  «Небеса нехай достойно веселяться,земля нехай радується, нехай святкуєсвіт видимий і невидимий: Христос бо воскрес, радість вічна(канон Пасхи).

 

Високопреподобні і всечесні отці!

Дорогі брати і сестри у Христі!

З особливим почуттям духовної радості вітаю Вас з празником Святої Пасхи невмирущим привітанням «ХРИСТОС ВОСКРЕС!».

Жодне інше привітання не може викликати таку велику радість в серцях віруючих людей, як ці два непереможні слова, котрі нагадують нам про те, що смерть переможено, що могили лише тимчасово забирають  наших близьких і рідних і що настане час, коли всі померлі воскреснуть й житимуть новим життям, якому не буде кінця. Це привітання говорить нам і про те, що в земному житті людини неправда і злоба можуть перемагати лише тимчасово, а у житті вічному торжествуватимуть тільки добро, правда і любов.

В ці радісні дні, коли радіє все творіння, у щирій молитві подякуймо Господеві за те, що сподобив нас дочекатися цьогорічних Великодніх свят і бути учасниками Пасхальних богослужінь. Саме з Божої милості і благодаті ми збираємося разом кожного року, щоб відсвяткувати славне Воскресіння нашого Господа. Направду великим і благословенним є те, що цього року це «Свято із Свят» весь християнський світ – православні і католики – святкують в один день. Бог дав нам відчути велику надію на те, що Христова Церква таки збереться разом і буде єдиною. Хоч для досягнення цієї цілі потрібно ще багато діалогів, взаєморозуміння і часу, та ці зусилля таки знайдуть своє завершення. Бог ніколи не мав наміру кинути напризволяще Свою Церкву, і сьогодні ми святкуємо істинність Його постійної любові й вірності. Тож подякуймо Йому за це нашою відданістю. Ми повинні молитись гарячими молитвами до нашого Небесного Отця  та з надією звертатися до наших улюблених братів і сестер в Україні, щоб знайти шляхи примирення. Адже всі ми єдині, ми об’єднані древнім переданням святого постола Андрія Первозванного, а відсутність єдності і поділ приносять біль і печаль. Ці речі не притаманні Тому, Котрий Сам – Єдність, Повнота і Злагода.

Великдень 2014 року нагадує усім українцям – духовенству і мирянам – що Сам Воскреслий Господь покликав нас до святості   й до особливої місії: бути сіллю життя. Наші добрі діла мусять сяяти у пасхальному світлі, щоби й інші могли мати повноту життя. Перед празником Воскресіння Христа, на жаль, настає і Страсний тиждень, і терниста Голгофа. Наш народ цього року також страждає  і духовно, і фізично, але ми, українці – патріоти та вірні сини й доньки нашої матері-України – повинні докласти усі свої сили та вміння заради того, щоб пережити цей період становлення нашої Держави, вірячи, що у скорому часі нас чекає вимріяне щасливе, світле  й радісне життя. Ісус Христос воскрес і сили ворожі не в змозі більше здолати Його. Так само сили ворожі не в змозі стати на перешкоді воскресінню Української держави, тому що Бог благословив наш шлях до волі і Воскреслий Христос дає нам відповідь сьогодні, так само спокійно, як  це було багато століть тому: «Не лякайтесь… Я перебуватиму з вами повсякденно, аж до кінця віку» (Мф. 28: 10, 20).

Сьогодні, в день цього величного свята, ми любимо говорити «Христос воскрес – воскресла Україна!», тож бережімо її, нашу неньку-Україну! І де б ми не жили – на рідній землі чи були розсіяні по світах – спільно виборюймо новий день для себе і для нашої вільної України. Щиро дякуймо Богові за вислухані молитви, за виявлення Його всещедрого  милосердя та цінуймо й бережімо цей дар Божий – волю народу. «Христос для волі нас визволив. Тож стійте в ній і не піддавайтеся знову в ярмо рабства» (Гал. 5:1), – навчає нас Святе Писання.

Дорога моя паство! У ці Пасхальні дні не можу не згадати про сумні події січня, а особливо про жахливий кривавий четвер – 20 лютого цього року, про те, що вже більше не сядуть до святкового  пасхального сніданку зі своїми сім’ями славні й безстрашні герої Небесної Сотні. Це воістину велике горе не лише для їхніх родин, а й для усіх нас. Глибоко переконаний, – ніколи не згине Україна, коли вона має таких славетних синів і дочок. Ми повинні молитись за них, вічно пам’ятати про них, бо ці хлопці, ці герої і Майдан змінили нас, змінили Україну…

Дорогі отці, брати і сестри! Ті сумні події затьмарюють нашу великодню радість та завдають гострий біль, але, де б ми не перебували, нам, українцям, не вільно допустити, щоб зневіра й сумнів полонили наші серця і розум. Саме тепер, у час найтяжчих іспитів, ми мусимо зміцнити нашу віру в те, що рука Воскреслого заради нашого спасіння Христа протягнута до кожної людини і кожного народу. Мусимо також пам’ятати, що каменя, яким людиноненависники привалили гробницю Христа, раптом не стало, зникла темрява, а сторожа, перелякана перемогою Воскреслого Спасителя, впала ниць. Тож хай цьогорічний Великдень зміцнить нашу віру в те, що наш Спаситель Христос переможе і теперішніх людиноненависників і гнобителів та відвалить камінь від сучасної темниці народів, а визволених зробить новими свідками невмирущости Христової Правди.

Від усієї душі вітаю Вас, отці, брати і сестри, з великим празником Світлого Христового Воскресіння. Нехай Воскреслий Христос зміцнить усіх нас в надії на перемогу добра над злом, життя над смертю, правди над неправдою, та подасть нам Свою всесильну допомогу і благословення на добрі діла, щоб у доброму здоров’ї, мирі й благоденстві ми вершили своє земне служіння на славу Божу і на благо всіх людей. Нехай радість, мир і любов будуть з нами в усі дні нашого життя! Бо

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

З любов’ю у Воскреслому Христі смиренніший

+Андрій

Митрополит Галицький.

Керуючий Івано-Франківською Єпархією УАПЦ.

Пасха Христова

2014 року Божого

м. Івано-Франківськ.