У Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниця відбулося урочисте нагородження церковними відзнаками лікарів Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону.

Вручаючи нагороди, митрополит Вінницький і Барський Симеон відзначив, що з медичними працівниками ВМКЦ Центрального регіону Вінницько-Барську єпархію пов’язують давні добрі взаємини. Ще на початку війни на Сході країни, у 2014 році, священник Олексій Волков разом із мобільним госпіталем, що був сформований на базі ВМКЦ, відправився туди, де розпочалася неоголошена війна проти України, аби духовно підтримати медиків і бійців. Від початку бойових дій священники і віряни Вінниччини підтримують військовослужбовців на Сході держави і безпосередньо у військово-медичному клінічному центрі, куди поранені потрапляють для лікування та реабілітації.

У Вінницько-Барській єпархії ПЦУ підкреслюють, що нинішнє нагородження, яке відбулося за кілька днів до великого свята вінницької землі – Дня вінницьких святих (14 вересня), є проявом вдячності Православної Церкви України військовим медикам за їхню нелегку звитяжну працю, мужність і героїзм.

З благословення Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія військові медики отримали медалі Святого Юрія Переможця, «За жертовність і любов до України», а також благословенні грамоти Предстоятеля. Серед нагороджених – начальник Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону заслужений лікар України, кандидат медичних наук полковник медичної служби Олександр Завроцький, легендарний військовий хірург, заслужений лікар України, доктор медичних наук генерал-майор медичної служби Андрій Верба, який провів першу в історії незалежної України операцію в польових умовах у районі проведення АТО, а згодом очолював Військово-медичний департамент Міністерства оборони України, а також інші військові медики – заслужений лікар України полковник медичної служби Олександр Столяренко, полковник Анатолій Ковальчук, полковники медичної служби Олександр Варченко, Аліса Щур та Олег Гончаров, майор медичної служби Марина Олійник і лейтенант Наталія Дронгаль.

На завершення церемонії нагородження святі отці побажали усім військовим медикам та медикам, які піклуються про життя та здоров’я військовослужбовців та усіх громадян України, міцного здоров’я та довголіття.