Заява Голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук

Шевчук-Макарій

17 серпня інтернет-агентство ZIK оприлюднило інтерв’ю з Предстоятелем УАПЦ Блаженнішим Митрополитом Макарієм, де міститься твердження про перегляд попередньої церковної політики УАПЦ стосовно української православної діаспори.

“Я багато разів, – стверджує Митрополит Макарій, – переконував Предстоятеля <Блаженнішого Мефодія – ред.> не приймати до УАПЦ громади з США і Канади, а також з інших країн, котрі до нас зверталися, щоб не створювати конфліктні ситуації. Але визнаю – це була моя помилка. Інші конфесії цього не дотримувалися. Я вважав, що якщо ми не будемо втручатися в справи діаспори, між Церквами будуть добрі відносини, але так не сталося”.

Як можна зрозуміти, тут йдеться про можливий перегляд досьогоднішньої політики УАПЦ стосовно української православної діаспори. Прикриваючись авторитетом спочилого Митрополита Мефодія, новий глава УАПЦ фактично шантажує керівництво УПЦ в США та УПЦ в Канаді на предмет створення розколу на території цих Церков шляхом прийняття до складу УАПЦ українських православних парафій, які з якихось причин цього бажатимуть.

З огляду на сказане вище, Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія заявляє, що спочилий Предстоятель нашої Церкви дійсно вболівав за долю православних українців діаспори, але завжди підкреслював, що будь-які форми присутності УАПЦ за межами України мають бути погоджені з Вселенським Константинопольським Престолом.

Читати далі