Відкрите звернення від 12 липня 2017 р.Б. до Президента України про спробу нахабної «прихватизації» Червоногородського замку, оприлюднене головою Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталею Шевчук, розбурхало всю Україну.

Громадська діячка звинуватила Предстоятеля УАПЦ Митрополита Київського і всієї України Макарія (Малетича) та бувшого керуючого Тернопільською Єпархією УАПЦ Архієпископа Мстислава (Гука) у причетності до створення шахрайської схеми, завдяки якій весь майновий комплекс замку, що займає понад 700 квадратних метрів, було передано у власність приватних фірм ТОВ «Джуринфортеця» та ТОВ «Джуриненерго». Причому зроблено це було навіть без відома Тернопільської облдержадміністрації, що є протизаконним. Місцева влада тоді пообіцяла розібратися із скандальною ситуацією щодо архітектурної пам’ятки місцевого значення.

Що ж стосується УАПЦ, то на її офіційному сайті було підтверджено, що в 2016 році об’єкти відчужено на користь інших юридичних осіб, у власності Тернопільської єпархії УАПЦ залишилися лише руїни костелу.

Глава УАПЦ митрополит Макарій повідомив про те, що питання щодо Червоногородського замку розглядатимуть на Архієрейському соборі.

Ексклюзивні матеріали переговорів за закритими дверима архієреїв УАПЦ з юристами та новими власниками Петро-Павлівського чоловічого монастиря, що діяв у с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області, вперше буде оприлюднено та представлено до вашої уваги, а також офіційні документи, корупційні схеми та свідчення очевидців.

Архієрейський Собор УАПЦ від 10 серпня 2017 р. Б. Патріархія УАПЦ, м. Київ

Протокол Тернопільської єпархії УАПЦ

Митрополит Макарій (Малетич): Протокол нате читайте, прочитайте протокол 18 липня 2017 р.

Секретар Патріархії УАПЦ Віталій (Даньчак): Протокол Тернопільської Єпархії.

Митрополит Макарій (Малетич): З початку не читайте.

Секретар Патріархії УАПЦ Віталій (Даньчак):

Порядок денний:

Слухали: Блаженнішого Митрополита Макарія про поширену інформацію щодо відчуження об’єктів комплексу Червоногородського замку, який необхідно повернути у власність Тернопільської Єпархії, а також про лист №142 від 28 серпня 2016 року за моїм підписом, який був опублікований.

Слухали: о. Володимира Якубишина, який висловився про те, що відчужене церковне майно необхідно повернути у власність Тернопільської Єпархії і отримати консультації по даному питанню з юристами.

Слухали: секретаря о. Івана Зайця щодо повернення відчуженого церковного майна, вбачає великий сумнів, що це стане можливим.

Голосували:

ЗА – 14

ПРОТИ – 0

УТРИМАЛИСЬ – 0

Ухвалили: Повернути відчужене майно комплекс Червоногородського замку у власність Тернопільської Єпархії.

Слухали: Блаженніший Митрополит Макарій, який запропонував заслухати Архієпископа Мстислава Гука та власників відчужених об’єктів.

Голосували:

ЗА – 14

ПРОТИ – 0

УТРИМАЛИСЬ – 0

Ухвалили: Заслухати Архієпископа Мстислава Гука та власників відчужених об’єктів.

Слухали: Архієпископа Мстислава Гука, який розповів присутнім про те, що кошти за відчуження залишків будівництва гідроелектростанції в розмірі 90 000 грн були перераховані на рахунок, не уточнюючи який.

За відчуження зруйнованого Палацу та напівзруйнованих веж комплексу Червоногородського замку Архієпископ Мстислав не зміг пояснити, де знаходяться кошти в розмірі 382 000 грн.

Слухали: Запитання Блаженнішого Митрополита Макарія до Архієпископа Мстислава, чи будуть повернуті ці кошти у Тернопільську Єпархію і коли?

Відповідь Архієпископа Мстислава Гука: Я не знаю.

Слухали: Власників відчужених об’єктів комплексу Червоногородського замку, які підтвердили, що кошти за відчуження залишків будівництва гідроелектростанції вони перерахували на рахунок, але на який, вони не пам’ятають.

Слухали: Запитання Блаженнішого Митрополита Макарія до власників: – Кому були віддані кошти за відчуження зруйнованого Палацу та напівзруйнованих веж у розмірі 382 000 грн.

Відповідь власників: всі кошти були передані Архієпископу Мстиславу Гуку.

Слухали: о. Петра Зайця, який повідомив про те, що коштів за відчуження об’єктів на рахунку Тернопільської Єпархії  НЕМАЄ. Необхідно співпрацювати з теперішніми власниками для ознайомлення з усіма деталями передачі майна Тернопільської Єпархії.

Слухали: о. Петра Скрипа – Голову контрольно-ревізійної комісії Тернопільської Єпархії, який запропонував співпрацювати з теперішніми власниками даних об’єктів для з’ясування всіх обставин відчуження та отримання всієї документації, які мають до них відношення.

Слухали: Блаженнішого Митрополита Макарія, який наголосив на тому, щоб всі зустрічі контрольно-ревізійної єпархіальної комісії з теперішніми власниками письмово документувалися.

Ухвалили: Інформацію взяти до уваги.

Розгляд питання стосовно відчуження Червоногородського замку (чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла) 

Митрополит Макарій (Малетич): Питання до Вас п. Роман, Ярослав, чому до сьогоднішнього часу Ви не надали нам документи?

Ну ми були у Тернополі, зустрічалися з священиками, казали, що Вас не треба обіжати, з Вами співпрацювати, так дальше, а Ви не хочете співпрацювати, Ви не хочете з нами співпрацювати. Якщо йти, то треба йти по тих всіх організаціях і збирати документи, бо відки ти документи, шо …ааа… вони сяя лишили одні документи. Владиці Мистиславу були. Немає. Бедь каже, що немає. Заєць каже, що немає документів.

Роман Вівчар (власник): Ми ж копії всіх документів давали.

Митрополит Макарій (Малетич): Ну, що, які копії? Копії, Ви давали копії, але й туй нічого немає.

Роман Вівчар (власник):  Які, скажіть, які Вам, скажіть.

Митрополит Макарій (Малетич): Ну як? Аааа, Ви вже, ви як правовласники повинні надати копії права власності, коли передано.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Ми ж Вам дали акти, і реєстрацію ми ж передали, Всім по костелу, ми, наприклад, віддали владиці Мстиславу реєстраційне посвідчення, віддали справу, віддали в руки в оригіналі.

Митрополит Макарій (Малетич): Копії зборів рішення є, але, але на право власності – право власності не треба (далі нерозбірливо).

Ярослав (юрист зі сторони власників): Я маю на увазі за Владику Макарія, що се там є пишуть в інтернеті, що він задіяний і т. д і т. п., у нас зустрічі з ним ніяких не було ,тому що у нас була зустріч з Мстиславом, Владикою, який, який ми з ним домовлялися, не відмовлявся, який діяв в рамках юридичних, і повноваження, які він мав, нам позволяли робити такі речі, якщо ви там знаєте, можливо, не всі знають, можливо, виникає думка, що цей палац, в якому зайшов і живеш, це чи гідроелектростанція, нажав і пустила світло, у нас, наприклад, є фотографії, які вони є в 2000 стані, в теперішньому стані, буквально перед від’їздом до вас, ми сюда фотографії поробили, якісь думки, або нові або думки, які у вас були, відпали, є в нас ті документи, які ми зробили, можливо, владика Мстислав сказав, з чого починалося, як було, ее, як на місці було, як ця історія починалася ще до нас.

Митрополит Макарій (Малетич): Ні, нічого не казав.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Якщо у Вас є час на це, я можу це все сказати.

?: Ми не спішимо.

Митрополит Макарій (Малетич): Нєє, але знаєте, п. Роман, мені боляче, я з Вами не був знайомий, не мав телефону, і попросив владику, ну треба спростувати. Монастир продали, ну взяти фотографії виставити, фотографії, шо то не монастир, вислати кореспондентів, вислати, поїхати на місце, вислати, зняти той палац, то не палац, ну, розумієте, мож було, ну, другий день, мож було виставити?

Ярослав (юрист зі сторони власників): В цьому питанні ми з вами солідарні на 100%, тому що реагувати на ці сайти, на ті, скажем так, написання, і є багато помилок, я скажу, і багато речей оскверняють, не нас, не мою фамілію, Ярослава оскверняють, ім’я Церкви. Наприклад, отих всіх варіантів, які є, получається, ми разом з вами йдем, якісь певний період часу. Ми, якщо не знаю, що Владика Мстислав не говорив, перешкоджання було, перешкоди були, і в адміністраціях всіх у Владики Мефодія дійсно були дружні відносини з Головою, але була розмова – помогти не помогти, були деякі владики присутні при тій розмові, не хочу говорити хто, але були.

Митрополит Макарій (Малетич): Владика Герман був! Так?

Архієпископ Володимир (Шлапак): Давайте світських людей послухаємо…

Ярослав (юрист зі сторони власників): Він не був в курсі даної ситуації, просто був, краєм вуха чув, але він по суті не знав, ми не спілкуємось і не якісь там друзі, чи як, ми є люди, які маємо якесь відношення до Церкви. Це було, скажемо так, з’являється у пресі, по інтернету, і паплюжать, скажем так, Церкву, імена священників, імена Владик, це і є, скажем так, десь не доопрацювання, Ваше загалом. Чому? Тому, що Ви десь, напевно, упускаєте момент, тому чіпляють вас там, речі говорять. Треба реагувати, напевно шо. Тому шо стосовно наших, не можуть там. Ми з ними ніколи і нічого не мали. Розумієте? Є елемент використання, для того щоб люди були в тій ситуації замішані. Розумієте? Десь отакі моменти відбуваються. Десь не правильно. Тому що я рахую так, інформація, вона та, шо ми робимо, тому, тому що, наприклад, ми зробили документи правильні. Якщо є серед Вас юрист, хай почитає, на кого це було видано, як ми це зробили, і ми дальше ми робили. Розумієте? Тобто, ми можемо повністю по кожному кроку сказати ті дії, які ми робили. Ви в курсі по нашим домовленостям, які ми називаємо усні домовленості, якщо я людина не слова, значить, я не рахуюсь надійний. Якщо я за 2 роки з своїх усних домовленостей зробив певні кроки, значить означає, що моя домовленість діюча. Я ще не доробив фінальну крапку – землю, яку маємо зробити під костел, хоча ми її не обговорювали, стосовно сотка, 2, 3, чи 5 соток. В даний момент бум ага, за яку ми заплатили кошти, гектар. Є незадоволені. Є незадоволені! Відносно Голови, відносно інших, бо треба робити багато з ким погоджень. Вийшло зараз ця інформація, яка зараз тоже грає нам не на руку. Чому не на руку? Тому що ми, наприклад, не хотіли розповсюджувати це. Розумієте? Але…. Як правило Владика повинен був сказати вам сьогодні, це є, ви би мали це правильно знати, щоб були готові, що ми робимо такі речі. Тому що це оприлюднення, воно на руку не іграє. Чому? Пояснюю. Там всі на місці більше греко-католики. Вони, Владика, був присутній за третім разом, був присутній на сесії. Тому що він не вірив сам в нашу ідею. Тому що знав, що це не може відбутися, тому що, скажем так, при авторитеті Владики Мефодія питання не вирішувалось, а коли йому говорили, треба приїхати, він мене не хотів почути. Владика, я правду кажу, чи нє? Владика послав отця, отця цього не воспрінімають на місці, на сесію, послухали і покричали, каже, я пішов, послав він другого отця, Скрипа, він приїхав, якого тоже не слухали, і за третім разом я кажу, Владико, я сам приїду, зберіться з силами, зберіться, бо вже є у нас можливість поступити правильно. Ми просто просим Вас (не розбірливо) питання підняли, по списку проголосували.

Роситислав Гук: Було 28, а на друге проголосували.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Яким це коштом, якими можливостями, не будемо це конкретизувати, тому що тут є дуже багато людей, і ми не знаємо, хто з ким говорить (нерозбірливо). То і так багато в інтернеті показують, навіть такі документи, яких у нас немає, задіючи, скажімо так, і вашу особу (мається на увазі Макарій), багато моментів є. Всі ми вроді, як то кажуть, мужики всі, говорять правильні, всі слова тримають, але хуже бабів. Я от чесно скажу, тому шо одна жінка стоїть, яка робить речі. Я не говорю про неї погано. Вона робить правильні речі, вона нас збирає, щоб ми зібралися з силами і могли діяти. Діяти на оті інтернетні моменти. Нормальна, адекватна людина, яка десь знає речі, вона не може реагувати, але загалом у нас більше людей тих, які не розбираються, і суть одна, продали монастир, розумієте, продали монастир!

?: Друге питання, наприклад, які там були, скажімо так, монахи?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Які знесли собою негативні моменти.

Ростислав Гук: Нема з ким…

Ярослав (юрист зі сторони власників): На місці. На місцевості. Які, наприклад, десь от там інформація у нас, що ви хотіли дати монаха. Владика, ми би тут долучилися, ми би його поставили на харчування, ми би його там поставили, щоб він там не пропав, не жив, вибачте за слово, як собака, ми би його поселили в тому лагері і попросили, дали би йому повністю ці. Але для людей зараз внушити віру в тої, що ті монахи, які є не будуть ходити по городах, ходили, випили і ходили до жінок. Дуже серйозні моменти, Розумієте? Дуже важко людей зараз переформатувати, перекрутити їхню дум,ку шо тепер будуть ідейні. Розумієте? Якщо зараз взяти такими речами простими легенько це зробити, воно буде не добре, це треба дуже зібратися силами і зробити правельні кроки, для того щоб ті, які, наприклад, там прийшли, монахи щоб в дійсності тих людей притягнули туда, але не відбили, щоб там прийшли якісь.

Митрополит Макарій (Малетич): Добре, добре.

Єпископ Кирило (Михайлюк): Як Вас звати? Роман? Будівничий монастиря може бути і білий священик, і в російській церкві, є така практика, білий священик. Предстоятель може дати і білого священика. Нехай там служить вже. Навіть в тих розвалинах там. Під клейонкою якоюсь, чи що?

Ростислав Гук: В розвалинах не можна, бо може завалитись.

Митрополит Макарій (Малетич): Добре! Не перебивайте.

?: Є документи на реконструкцію? Документів на реконструкцію. Не може бути, бо немає кадастрового номера. Коли земля буде, а тоді ми можемо говорити про якісь дії. Розумієте? Зараз в даний момент в інтернеті відбувається, Вона впливає на все. Адміністрація стоїть на паузі, керівні органи, які є на місці, вони теж не знають, як реагувати на ці речі, розумієте? Бо там продали. Багато таких моментів, вони правильні є. Але ми все одно в тих питаннях не губимося, бо ми сказали, що домовленості всі і взяті зобов’язання стосовно документів ми беремо на себе. Владика ніяких витрат нічого не давав.

Митрополит Макарій (Малетич): Владика сказав, що він крутить туда-сюда, мені сказав: ви даєте кошти в Львові я підписував того листа, шо аби повністю костел зробити в Тернополі, сказав частково, ту казав між вами домовленості, які є, треба викласти на папері і підписатися.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Ми до цього питання дійдемо. Відносно цих домовленостей. Чому я, наприклад, острожний з документами, я вам ще раз пояснюю. Вони можуть грати не на користь. Навіть ті, що я би хотів отримати, – державний акт, щоб ми були повними, скажем так. Ви того гектару землі костелу і ви були господарями тої землі, і тоді ми могли б вже робити якісь конкретні дії. В нас домовленість була така, шо ми забираєм і робимо на Церкву документи, робим право власності, ми зробили, якщо я можу пояснити, яке було і як на даний момент є. І вже в новому технічному паспорті пише конкретно реєстраційне посвідчення, технічний паспорт вже конкретно є за вами. Тобто все. Тут вже не може бути ніяких питань. На рахунок об’єктів ми сказали, що ми ці об’єкти забираємо, але якщо у нас стоїть питання дальше завершити питання з землею.

Перше питання. Друге питання стоїть комерційне. Якщо ми шукаємо інвестора, що захоче, вони захочуть, щоб була земля. Ніякий інвестор не захоче робити без землі якісь речі. Попробуйте, познавайте, це не є проблема. Перше у нас питання стоїть відновлення костелу, друге питання у нас стоїть на комерційній основі. Тобто рекреація, можливо, це якісь, наприклад, всьо воно, по любому, має робитися, як згідно було старих проектів, але можна його робити, наприклад, з готельними якимись цими, такі робити площі розпишуть архітектори, це те, що на комерційній основі будуть приїжджати, платити кошти ночувати….. Ось такі в нас домовленості, но немає у нас таких домовленостей, що у нас там ми проект зробили, побудували там, Владика.

Ростислав Гук: То наперед нічого не мож зробити, бо нема, звідки (нерозбірливо) Заповідник Дністровського каньйону, де не можна ні сотки взяти. В 2006 було зареєстровано Дністровський каньйон, і землі не можна взяти з того заповідника під костел, під землю нічого не можна взяти.

Єпископ Кирило (Михайлюк): То є історична забудова. Так? Фортеця та історична забудов, тоже культурний пам’ятник?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Місцевого значення (нерозбірливо).

Митрополит Макарій (Малетич): Тепер ше одно питання, Владика, Мистислав ввійшов як засновник. Аааааа аааачого він був аааа, як засновник? Він йде від єпархії, як я розумію, Владика? Нашого вам того, якщо міняєся Архієрей, міняєся Архієрей, засновник маєся міняти єпархії, Як?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Робилися документи, подавалися реєстратору. Згідно закону ми не могли діяти по-своєму.

Митрополит Макарій (Малетич): Пане Роман, я ся радив з юристами, юристи сказали, що якщо ви, владика, як не особа ааааа ееее фізична, входив ааа аиа ііааа як ааа, якщо він змінився керівник, то він вибуває, приходе другий керівник.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Він ввійшов і він вийшов!

Митрополит Макарій (Малетич): Але ааааа як, чекайте, єпархія ся лишає ааа, як ви були юридичною аа ии и особою амамняя, з фізичною особою заключали, а ви як юридичною заключили особою. Ви ту шось не грає…

Ярослав (юрист зі сторони власників): Всьо у нас грає, є в вас десь тут юрист? Покличте зараз, та й ми пояснимо.

Митрополит Макарій (Малетич): Не грає шось. Тоді міняє сі керівник єпархії. Ще одно питання, пане Роман. Так, як ви власник, сложившиюся ситуацію, яку зараз маємо, міє єпархією і т. д. бо туу, ту не знаю, як виріше собор, або звертатися до того, або ви переглядаєте свої відносини, або якісь вихід треба аиа еее найти. Бо бо, це тупікова справа, і коли буде якогось виходу, то аи ноо буде дальше стрясти сі, її будут іаі тероризувати єпархію і УАПЦ в цілому. Може там тих 90 000 вам половину повернути і гідроелектростанцію заключити 50 на 50?

Ростислав Гук: Поясніть за гідроелектростанцію, що залишилось.

Митрополит Макарій (Малетич): Я там був, мені не треба пояснювати.

Ростислав Гук: Владика, то є документи зовсім інакше.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Єпархія мала тільки розпорядження гідроелектростанції, бо у вас тільки було право власності на одну будівлю, а в 2015 році вся частина гідроелектростанції була продана Заліщицькій Аграрній Спілці, бувшим Голова адміністрації 15 березня 2001 року продала Нирківська селищна рада приватному підприємству Аграрній спілці за 186 000 гривень. Уряд зобов’язав всі селищних голів ставити, брати на баланс стосовно того рішення, вони подали і купили

Роман Вівчар (власник): Вона там поділена Вам тяжко, наприклад, (нерозбірливо) це пояснювати, бо ви не стільки провели часу, як я за тими паперами, коли я то все починав, то був десь рівня вашого, так скажемо, зараз краще знаю, але в даний момент стільки у нас тих питань було юристами нашими, у нас їх два, юриста, які то вибивали.

Було розпорядження Президента гідроспоруди, тобто дамби на баланс селищних рад вони передали, що споруду на баланс селищної ради, сільський голова взяв її на баланс і до неї дописав решту об’єктів. Розумієте Ви? Як то було? Кроме турбінного залу. Продав Заліщицькій Аграрній спілці.

Митрополит Макарій (Малетич): Видів той зал на дорозі внизу.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Фотографію бачили його. Оце, оце тілько одно ваше приміщення гідроелектростанція.

Митрополит Макарій (Малетич): На дорозі.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Так, так.

Митрополит Макарій (Малетич): Там іде такий рів від річки до нього, звід нього йде туди.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Прямо біля річки. І це приміщення, що прямо біля річки.

Митрополит Макарій (Малетич): Бетонні, бетонні.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Оце приміщення, що було у вас.

Митрополит Макарій (Малетич): там ще є інші приміщення?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Раніше ще є. Резервуар. Я маю фотографії, можу показати.

Роман Вівчар (власник): Є гідроелектростанція і гідроспоруда зареєстрована.

Митрополит Макарій (Малетич): Добре, маєте ше питання, до теперішніх власників? Прошу, питайте.

Архієпископ Володимир (Шлапак): Перспектива? Якщо буде співпраця єпархіального управління тернопільського з вашою, як там, фондом, чи як воно?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Можете бачити перспективу в тому, що будете мати державний акт на землю.

Архієпископ Володимир (Шлапак):А коли буде державний акт на землю?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Проект уже готовий. Якщо тільки вщухне ця ситуація. Тому шо то губернатор області підписує і земельна комісія рекомендує.

Архієпископ Володимир (Шлапак): То сприяйте, сприяйте.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Так в інтернеті всьо гудить, всьо реве, нам в даний момент важко доказати свою порядність, наприклад, відношення до вас, я взагалі є, в автокефальну церкву ходжу, там з 90-х, яка у нас в Теребовлі є, є отець Володимир, який мене знає, сім’ю мою всю знає і знає мене, хто його знає, шо прийшов звідкість, що у мене наміри погані з владикою. Ми спілкуємось і спілкувалися в добрий час і в той час, коли ми його не судим, в нього є, скажімо так, Бог засудить, чи як, за його дії. Якщо я щось неправильно говорю, то поправте.

Ростислав Гук: Все правильно.

Ярослав (юрист зі сторони власників): І заїжджаємо, і поїсти, і так всі різні питання, питаєм, якщо якісь тривожать, хоча я це розкажу, багато є моментів, багато речей, яких десь вони не мали бути, але є. І даже ця ситуація, з ракурсу якого подають, я рахую, що це неправильно…

Митрополит Макарій (Малетич): Ще одне питання.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Ну ви ж підписали, шо то не монастир, Владика, на сайті написав (нерозбірливо).

Митрополит Макарій (Малетич): Я, я, я фактично надіявся на Владику Мистислава, що він, я його просив, щоб на другий день бив всі, як то Ви мені розказуєте, познімав і того, і напруги тої не було, але й того ся не зробило, він сказав, шо зарас придуть до мене юристи, я буду ся радити. Але радився, радився до тепер.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Якщо ми якось своїми думками, думаєте, що ми зупиняємося, то чого б ми сюда приїхали? Зустрілися з вами в третій раз, (балаган) не ухиляємося.

Митрополит Макарій (Малетич): Вірте Богу, тому я сказав за гідроелектростанцію, бо вірте Богу, яяя амм еее не буду, не буду, чи буде там призначений яким способом, ааам зара будем обговірувати, ала але вірте Богу, що з тої ситуацію ми може упустили, мене критикуєте, нас критикуєте, шо не слідкуємо за сайтами, і так дальше, шо нема ааа еее належної, належної інформації, бо мені добрі люди, такі фахівці казали, що треба випереджати деякі інші сайти. Працювати так, на випередження. Ну але шо. Я дав інтерв’ю, можести чули ,ніякого монастиря не було.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Чули.

Митрополит Макарій (Малетич): Ну, ну, ну правду, і нам вже Микола Іванович вже вже Ї (мається на увазі Шевчук) заїло за тото бобо бо, бо ммм зачипив, Ї зачепив. Правду треба казати. Ну який там монастир? Ну як? Приміщення.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Може було ще за поляків.

Митрополит Макарій (Малетич): І і і і ось, ось до чого я веду . До чого я веду. Знаєте, ми з вами от так ся зустрічали в Тернополі, і це від вас якби співпраця була, вилучена не для преси, вилучена для єпархії. Ось того жінка проста запінилася, і каже два мільйони доларів. Ви знаєте, що два мільйони доларів давали Мефодію, і він не продав.

Архієпископ Володимир (Шлапак): Мені казав Мефодій, шо заберуть.

Митрополит Макарій (Малетич): І зараз, і зараз, і зараз, вірте Богу, я відкрито ааа, ми маємо, не знаю як, Владики, скажуть, я свою думку, маєм дві дороги, або з вами якось співпрацю мати переглянути ті умови, які були з Владикою.

Архієпископ Володимир (Шлапак): Офіційно!

Ярослав (юрист зі сторони власників): Я Вам скажу, так ми за компроміс, який би ви шлях не обрали – ми його продовжимо! Який би Ви шлях не вибрали. Ми за компроміс, я вам ще раз говорю. Як вам сказати. Я вам по хлопськи чи не по хлопськи скажу. Людина продала машину, була власником. Потім приходить, і той машину порихтував, полагодив, покрасив, зробив мотор ,то той приходе і каже, така машина не стоїть 2000 дай, може, на 8000, може, ти б мені додав, бо йдемо в суд. От в такій ми ситуації. Розумієте? Тобто я це вже вам говорю другий раз, шо я є в автокефальній церкві з 91-го року, і я ніколи не вбачав з Владикою Мстиславом, домовленості свої виконували. А сьогоднішній момент, я сьогодні приїжджаю, чуть не оправдовуюсь, і ще получається, що я від Церкви получаю, Владика, я буду готовий! Якщо така ситуація буде.

Митрополит Макарій (Малетич): Я кажу, є дві дороги: я не знаю, яяя, або ви зара кажете, що ви згідні на перегляд угоди, або або, інші справа, або суд, як суд там вірніше, так виріше.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Владика, у вас було тільки розпорядження Голови адміністрації, навіть не на єпархію, а на титул Мефодія. У Вас нічого не було. Нічого Ми всьо зробили, все що зара є, це ми зробили. І ви хочете з нами судитись?

Митрополит Макарій (Малетич): Але жінки люд знає два мільйони.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Ви тепер з нами хочете судитись?

Митрополит Макарій (Малетич): Він забрав два мільйони доларів.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Можна казати, що і десять забрав це пусті слова, пусті.

Митрополит Макарій (Малетич): Не пусті.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Є експертна оцінка!

Митрополит Макарій (Малетич): Не пусті слова ,а такі ж слова були сказані моїм попередником. І мені були сказані!

Роман Вівчар (власник): Владика, то слова, ніхто тих коштів не дав, я це раз кажу. Я не думаю, що вже той Владика Мефодій вже такий був, якщо стояло питання, він би міг ти дії завершувати.

Роман Вівчар (власник): Голова Адміністрації подзвонив в район і сказав, шо їде Владика Мефодій. Голові адміністрації, ми чули, сиділи говорили. Він каже: дай і не дай. Владика Мефодій походив і з тим поїхав. Це було 8 років тому. Ми скасуємо рішення районної ради, і там нічого не буде. Знов буде то, шо було. Скасуємо рішення і всьо!!!

Митрополит Макарій (Малетич): Давайте, щоб ми шось написали!

Роман Вівчар (власник): Нічого Ви там не виходите.

Митрополит Макарій (Малетич): Я сі ще раз до вас звертаю.

Роман Вівчар (власник): А не буде землі, не буде нічо.

Архієпископ Володимир (Шлапак): Ви згідні на перегляд угоди, тої, яка була, щоб якось вийти з того положення? Якщо згідні, добре, якщо не згідні.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Ми рахуємо, що ми виконали всі свої обов’язки.

Митрополит Макарій (Малетич): Я зрозумів, шо Ви за співпрацю, але переглядувати угоду не бажаєте.

Ярослав (юрист зі сторони власників): Ми співпрацюємо. Робим землю.

Митрополит Макарій (Малетич): 382 000 кошти віддали готівкою?

Ярослав (юрист зі сторони власників): Так ми говорили, як були в Тернополі.

ЧИТАТИ ДАЛІ

ВІРЯНИ ВИМАГАЮТЬ ПОВЕРНУТИ МАЙНО ЦЕРКВІ!