Осінь… Пора радості і печалі, пора спокою і тривог, багата, щедра пора. Можливо, тому так багато свят на честь Богородиці саме восени. Це і свято Різдва Пресвятої Богородиці, або, як кажуть в народі, «Друга Пречиста», і одне з найбільших свят – Покрова Пресвятої Богородиці.

Покрова… Велике свято… Богородиця є учасницею життя церкви. Церква сповідує участь Богоматері у своєму житті. Вона сповідується нами як покровителька дівоцтва, як помічниця проповідникам, як Споручниця грішних до покаяння і виправлення.

Урочистості на честь Богородиці в православ’ї відзначаються з особливою теплотою, бо кожен віруючий вважає Пречисту Діву Марію своєю найпершою заступницею і заступницею перед Богом. Молитва Богоматері здатна на багато що. Вона долає пристрасті, лікує душевні рани, вселяє надію.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці в православ’ї існує з давніх часів. Саме в ньому згадується подія середини 10 століття. Це було дивне явище матері Божої у Влахернськії церкви столиці Візантії. У цьому храмі зберігалася риза Богоматері, її головний покров – омофор і частина поясу, перенесений в V столітті з Палестини.

У недільний день, 1 жовтня, коли храм був переповнений людьми, що молилися, святий Андрій Христа ради юродивий о четвертій годині ночі підняв очі до неба побачив, що йде по повітрю Пресвяту Владичицю нашу, осяяну небесним світлом і оточену небесним воїнством. Святий Хреститель Господній Іоанн і Апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю небесну. Прихиливши коліно, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн. Закінчивши своє молитовне зітхання, вона зняла зі своєї голови покривало і простягнула його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих ​​і невидимих.

Святий Андрій з трепетом споглядав чудове і запитав свого учня Єпіфанія, який стояв поруч з ним: «Бачиш брате, Царицю і Пані, що молиться про весь світ», на що Єпіфаній відповів: «Бачу, святий отче і дивуюся …».
Богородиця попросила Господа Ісуса Христа прийняти молитви всіх людей, які закликають її пресвяте ім’я і, вдаються до її заступництва.

У Влахернській церкві збереглася пам’ять про явлення Богоматері. У 14 столітті російський паломник дяк Олександр бачив у церкві ікону Пресвятої Богородиці, що молиться за мир і написану так, як її споглядав святий Андрій.

Вона, Діва Марія молиться про нас. Вона зцілює, захищає, картає, допомагає, рятує від різних бід та обставин віруючих людей, викуплених кров’ю Сина її. В молитвах Цариця небесна рятує від смерті душі наші. Таке це свято. Ми бажаємо любити Христа і люблячи Христа неминуче ви будете любити ту, яка народила Його, бо в цій любові Вони єдині.

Бажаємо в цей день всім християнам бути під Покровом Богородиці, щоб серце Ваше відчувало захист і любов, турботу і велику силу Пречистої Діви Марії.

Прес-служба Патріархії УАПЦ