Димитрівська поминальна субота: літургія та панахида у Києво-Печерській Лаврі
У Димитрівську поминальну суботу, 19 жовтня 2024 року, у Києво-Печерській Лаврі відбулася Божественна літургія та панахида за спочилими православними християнами.
Молитва за померлих: літургія та панахида у Димитрівську суботу

19 жовтня 2024 року, в День Димитрівської поминальної суботи, у Великій Печерській Церкві Києво-Печерської лаври відбулася урочиста Божественна літургія. Богослужіння очолив намісник Лаври єпископ Бориспільський Авраамій, а разом з ним співслужили братія монастиря та численні гості святині.



Цей день є особливим для православних християн, адже саме у Димитрівську поминальну суботу віряни звершують молитви за померлих. Після завершення літургії в Лаврі було відслужено панахиду за всіх від віку спочилих православних християн, щоб у молитві попросити для них вічного упокоєння.



Зі словами «Зі святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхань, а життя безкінечне», що походять із канону за померлих, духовенство разом із прихожанами звернули свої серця до тих, хто вже пішов із життя, молячись за їхнє спасіння.
Божественна літургія, звершена у цей день, мала глибоке духовне значення, адже кожен православний християнин вірить у силу молитви за померлих та надію на їх вічне життя у Царстві Небесному.

