Хресна хода з Плащаницею Божої Матері відбулася в Києві
Віряни Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря разом з архієпископом Агапітом молитовно пережили подію Успіння.
Символічний чин погребіння став знаком надії на життя вічне

15 серпня 2025 року, у день свята Успіння Пресвятої Богородиці, в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулася особлива богослужбова подія. Намісник обителі, архієпископ Вишгородський Агапіт, у співслужінні братії монастиря та запрошеного духовенства очолив Велику утреню з чином погребіння Плащаниці Божої Матері.


Богослужіння, яке має глибокий символічний зміст, зібрало численних вірян у стінах древньої святині. Зі словами молитви та вдячності до Пресвятої Богородиці віряни мали можливість долучитися до переживання події Її Успіння.


Кульмінацією стало обнесення Плащаниці довкола собору під час співу Великого славослів’я. Хресна хода нагадала присутнім про похоронний обряд, але водночас стала свідченням християнської надії на життя вічне та уповання на материнське заступництво Божої Матері.


Архієпископ Агапіт звернувся до вірян зі словом, наголосивши, що Успіння Пресвятої Богородиці для Церкви є не лише днем скорботи, а й святом надії, бо Її смерть стала переходом до слави та близькості з Христом.
Свято Успіння традиційно завершує річне коло великих Богородичних свят і нагадує про материнську опіку Пресвятої Діви над Церквою та кожним християнином.

