Митрополит Симеон освятив престол храму святої Параскеви П’ятниці у селі Глухівці
Митрополит Вінницький і Барський Симеон очолив освячення престолу храму у Глухівцях і вручив нагороди меценатам та громаді.
Урочисте богослужіння об’єднало парафіян, благодійників та місцеву громаду у святковий день

2 листопада 2024 року у селі Глухівці Козятинського благочиння Вінницько-Барської єпархії відбулася урочиста подія – освячення оновленого престолу храму на честь святої великомучениці Параскеви П’ятниці, яке здійснив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Ця подія мала велике значення для релігійної громади, яка нещодавно приєдналася до Православної Церкви України, відмовившись від московського патріархату.



Після чину освячення престолу митрополит Симеон очолив Божественну літургію, під час якої були піднесені особливі молитви за перемогу України та звільнення від загарбників. У своєму зверненні архіпастир привітав парафіян і настоятеля храму протоієрея Валерія Кушніра з цією важливою подією, наголосивши на важливості духовного єднання в лоні канонічної Православної Церкви України та вірності Батьківщині.



З благословення Предстоятеля ПЦУ, Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, митрополит Симеон вручив нагороди тим, хто доклав значних зусиль до відновлення храму після його виходу з-під юрисдикції московського патріархату. Серед відзначених – підприємці Олена та Марк Кирилюки, голова Глуховецької громади Олександр Амонс та настоятель храму протоієрей Валерій Кушнір, якого було нагороджено медаллю Архістратига Михаїла.
Після завершення богослужіння та нагородження, парафіяльне свято продовжилося виступом місцевого фольклорного колективу, який виконав духовні канти, народні та патріотичні пісні, об’єднавши вірян і гостей у духовній та культурній єдності.
Джерело: Вінницько-Барська єпархія ПЦУ

