Світло Пасхи і подяка за жертовне служіння: у ПЦУ вітали Митрополита Епіфанія
Світлий понеділок став нагодою для вірян та духовенства засвідчити любов і вдячність своєму Предстоятелю.
У центрі святкування – Божественна літургія і теплі слова вдячності за мудре керівництво Церквою

21 квітня 2025 року — у день Світлого понеділка, після урочистої Божественної літургії у Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, архієреї, духовенство, чернецтво та віряни Православної Церкви України привітали Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія зі святом Воскресіння Христового.
Від імені єпископату та духовенства вітальне слово виголосив архієпископ Агапіт. У своїй проникливій промові він згадав велич слів святителя Іоана Золотоустого, цитував апостола Павла та наголосив на глибокому духовному значенні Пасхальної радості для вірян: «Сьогодні торжествує небо, сьогодні веселиться земля, сьогодні перемагає життя, сьогодні людство визволене…»
Архієпископ висловив подяку Митрополиту Епіфанію за шість років служіння, мужність, пастирську жертовність та духовне керівництво у складний для країни час. Він підкреслив, що Церква попри виклики — війну, зовнішні загрози та спроби її знищення — продовжує своє утвердження й розвиток завдяки мудрому керівництву Блаженнійшого.
У відповідь Митрополит Епіфаній подякував за теплі слова привітань і виголосив першосвятительське слово, у якому поділився духовними роздумами над значенням Воскресіння Христового та закликав до радості, надії та любові у світлі Пасхального тріумфу.
Святкове богослужіння у Світлий понеділок стало продовженням великої радості Воскресіння Господнього, яка об’єднала духовенство та вірян у молитві, подяці Богові й надії на перемогу добра над злом, життя над смертю.

