У Києво-Печерській лаврі відзначили престольне свято Успіння Пресвятої Богородиці
У Великій печерській церкві Києво-Печерської лаври відбулася урочиста літургія з нагоди престольного свята Успіння Пресвятої Богородиці, яку очолив архієпископ Агапіт.
Архієпископ Агапіт очолив урочисте богослужіння, під час якого були вознесені молитви за Україну та її народ

15 серпня 2024 року у Великій печерській церкві Києво-Печерської лаври відбулася урочиста соборна Божественна літургія з нагоди престольного свята – Успіння Пресвятої Богородиці. Літургія зібрала вірян та численних паломників, які прийшли вшанувати одне з найбільших свят Православної Церкви.



З благословення Священноархімандрита лаври, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, богослужіння очолив архієпископ Вишгородський Агапіт. Йому співслужили архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, єпископ Васильківський Єфрем, намісник лаври єпископ Бориспільський Авраамій, а також братія і гості обителі.



Після читання Євангелія владика Агапіт звернувся до вірян зі словом проповіді, у якій наголосив на значущості свята Успіння Пресвятої Богородиці та передав вітання і благословіння від Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, який наразі перебуває у Константинополі.
Під час Божественної літургії були вознесені особливі молитви за мир в Україні, її мужніх воїнів та весь побожний народ. Завершенням святкового богослужіння став хресний хід, у якому взяли участь духовенство, віряни та паломники.
Наприкінці соборної молитви намісник лаври, єпископ Бориспільський Авраамій, подякував владикам, духовенству та всім присутнім за спільну молитву, привітав усіх зі святом і благословив на подальші подвиги віри та любові до України. Завершилось святкування виконанням козацького многоліття.

