У Римі Митрополит Епіфаній запевнив, що українці відкриті до діалогу в Європі та в світі

Справжня Українська Церква свідчить світові правду про війну в Україні. Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій перебуває нині з робочим візитом у Римі.
Сьогодні українська делегація провела плідні зустрічі з керівниками дикастерій (різних відомств) Ватикану. Звертаючись до префекта дикастерії комунікації, доктора Паоло Руффіні, Митрополит Епіфаній подякував йому за зустріч та наголосив на необхідності поширення правди, яка є зброєю проти агресивної пропаганди війни. Він зауважив, що війну почала Росія майже 9 років тому з брехні, що України не існує, не існує окремого народу. «І цю ідеологію «русского міра» зробили базою для виправдання агресії, для виправдання геноциду. Для досягнення справжнього миру важливо поширювати правду і ми відкриті до співпраці в цій сфері», – зазначив Предстоятель.
Також він подякував за заклики Папи Франциска молитися про Україну. «Ми знаємо, що молитва має велику силу, це зброя проти зла, і ми вдячні Папі Франциску і всім, хто молиться про Україну», – сказав Митрополит Епіфаній, відзначивши також гуманітарну допомогу, яка вже надійшла та продовжує надходити від католиків зі всього світу.
Під час зустрічі з префектом дикастерії з міжрелігійного діалогу, кардиналом Мігелем Аюсо, Предстоятель ПЦУ розповів про унікальність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка вже чверть століття є прикладом плідного та рівноправного діалогу представників різних конфесій і релігій в нашій державі. Митрополит запевнив, що українці відкриті до діалогу в Європі та в світі, «щоби і отримувати досвід, і ділитися досвідом та свідченням про наше життя, наш біль і нашу надію на перемогу і мир».
За підсумками зустрічей було домовлено підтримувати і поглиблювати співпрацю між ватиканськими інституціями та українською релігійною спільнотою.



Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)