ЗУСТРІЧ ВОЛОНТЕРІВ РІВНЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ З ВСЕЛЕНСЬКИМ ПАТРІАРХОМ

«Під Покровом Пречистої» проводять активну волонтерську діяльність при Свято-Покровському кафедральному соборі, а також налагоджують співпрацю з Міжнародними волонтерськими осередками. Так, наприкінці жовтня рівненські волонтери перебували з волонтерською місією у Варшаві, а з 16 по 23 листопада, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, здійснили поїздку до Туреччини.
1. Зустріч з Українським Товариством у СтамбуліСаме у Стамбулі відбулася запланована зустріч рівненської групи з Українським товариством, яке розпочало свою діяльність у січні 2017 року. До початку повномасштабної війни робота товариства була спрямована на пропагування української мови та культури, організацію зустрічей з українськими поетами, письменниками, майстринями тощо. Після 24 лютого 2022 року весь спектр діяльності був зосереджений на допомозі Україні та українцям. Зокрема ми дізналися, що в перші місяці війни в приміщенні товариства щоденно працювало 40 волонтерів, які вантажили гуманітарну допомогу для відправки в Україну.На даний час волонтери товариства надають щомісячну допомогу (продуктові та гігієнічні набори, одяг, взуття) близько 300 сім’ям українських біженців у Стамбулі. Також формують тактичні аптечки для ЗСУ. Завдяки пожертвам парафіян нашого собору вдалося придбати партію аптечок, які будуть передані нашим воїнам на передову.На базі товариства діє Українська суботня школа (в європейській та азіатській частинах Стамбула), приміщення якої надали турецькі державні органи на безоплатній основі. Щосуботи в школі проводять заняття з вивчення турецької мови для дітей та дорослих. Крім того, для дорослих проводять заняття з арт-терапії, а дітки в цей час вдосконалюють вивчення української мови, культури та мистецтва.
Третій рік поспіль для діток організовують дитячі літні табори, проводять різноманітні святкові заходи, навчають зберігати українські традиції та свята. Рівненські волонтери залюбки провели майстер-класи з учнями різних вікових груп по виготовленню ангелят та лялечок, поспівали патріотичних пісень та пригостили присутніх українськими смаколиками. Для діток Української суботньої школи були привезені в дарунок Біблії та дитячі розмальовки.
Слід відзначити, що вся робота Українського товариства проходить за підтримки Генерального консульства України в Стамбулі.
2. Зустріч із Вселенським Патріархом ВарфоломіємОсобливою втіхою для наших земляків стала можливість відвідувати Богослужіння рідною мовою. З благословення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія українцям надано в користування церква Святого Миколая, в якій щомісяця відбуваються Літургії українською мовою. Українська громада підтримує наші традиції святкування Пасхи, Різдва Христового, свята Миколая та інших свят. Перебуваючи в Стамбулі, рівненські волонтери відвідали Божественну Літургію в Патріаршому Храмі Святого Георгія, під час якої змогли приступити до Таїнства Причастя. Цього ж вечора Вселенський Патріарх Варфоломій звершив Вечірню, після якої наші волонтери особисто зустрілися з Його Всесвятістю. Зустріч була тепла і зворушлива, з побажаннями миру та Перемоги українському народу. Вселенський Патріарх подарував кожному церковні дарунки та отримав від волонтерів ікону та сувеніри. В цей же день волонтери відвідали Влахернську церкву, в якій особливо просили заступництва та Покрови Пресвятої Богородиці для України. Також відвідали і Болгарський храм святого Стефана.
3.Знайомство з історичними пам’ятками Стамбула. Стамбул – це місто, яке наскрізь проникнуте історією. Тому наша волонтерська група залюбки знайомилася з історичними віхами, відвідуючи палаци, музеї, мечеті. Насамперед ми відвідали Софійський собор, який є величною пам’яткою візантійської архітектури, одним із символів сучасного Стамбула, хоча в даний час і слугує мечеттю.Також ми відвідали два палаци – Топкапи та Долмабахче, Цистерну Базиліка (Єрібатан сарнічі), яка є величезним штучним водоймищем, яке протягом сотень років постачало Стамбул водою під час посухи або облоги. Також відвідали і «Слід великої любові» – мечеть Сулеймана та усипальницю Роксолани та Сулеймана Пишного. Дану мечеть неможливо оминути, адже вона височіє на одному з семи стамбульських пагорбів і є шедевром османської архітектури XVI століття, побудована знаменитим зодчим Синаном. За нею видніється гробниця-усипальниця самого Сулеймана та його улюбленої дружини Хюрем. Це єдина в Туреччині гробниця, збудована на честь жінки.Також відвідали найбільшу в світі мечеть – Чамлиджа (ще її називають мечеттю Ердогана), яка побудована на однойменному пагорбі з прекрасним парком та панорамою та знаходиться в азійській частині Стамбулу. Звичайно, незабутньою для всіх стала морська прогулянка по Босфору, який з’єднує Чорне та Мармурове моря, відокремлюючи азійську частину Туреччини від європейської.Сповнені вражень ми поверталися додому. Поверталися з надією, що молитовні побажання Переможного миру Україні, які ми чули у Стамбулі, стануть реальністю в швидкому часі.






МИРОСЛАВА ХОМІЦЬКА